zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweRajd Rajdów

etap XIII

O wycieczce: data: 15 marzec 2009, długość: 25km, liczba uczestników: 20, temperatura: 3, pogoda: deszczowo prowadził: Rychu Betcher
Trasa: Przodkowo - Kosowo - Stanisławy - Hopy - Masłowo - Hejtus - Brazylia - Syberia - Smolne Błoto - Pomieczyńska Huta - Sitna Góra - Prokowo - Kartuzy

Zdjęcie zbiorowe
Na zdjęciu: grupa na trasie
Aby powiększyć zdjęcie kliknij na nim

Opis wycieczki

       Powtarzaliśmy wycieczkę, którą 26 stycznia 1969 roku prowadził Zygmunt Gurtler. Wówczas trasa liczyła 18 kilometrów, a uczestników było 63.
       Prognozy meteorologiczne ostrzegały, że będą opady i były! Całą wycieczkę padał drobny deszcz, a czasami tylko lekka mżawka. Na szczęście, na postoju w Hejtusie, deszcz nam trochę odpuścił.
        Wycieczka zaczęła się małą przygodą bo tym samym, co my, autobusem jechały na swoją wycieczkę Trampy i razem zapchaliśmy szczelnie cały autobus. Zaprzyjaźnieni z nami turyści mieli do przejścia chyba 15 km i (w zasłyszanych przypadkiem rozmowach) jedni drugich straszyli naszymi długimi trasami.
       Rychu postanowił naszą wycieczkę - bez wiz i dewiz - urozmaicić dodatkowo o wypad do Kosowa i na Syberię, a trasę zakończyć dopiero w Kartuzach. Jak przystało na prezesa zasłużonego Klubu pieszego, bezbłędnie prowadził nas lasami i polami z mapą topograficzną w dłoni, bez wytyczonych szlaków i GPS-ów.
       Padający deszcz tak rozmył ziemię, że wszystkie drogi tonęły w błocie. Grzęzliśmy prawie po kostki. Dodatkowo leśne drogi były zawalone pościnanymi drzewami i krzakami które trzeba było uważnie przekraczać i uważać, aby się zbytnio nie ubabrać. Takiego błota już dawno nie widziałam, chyba kiedyś w Bieszczadach.
Magdalena Hempel

wykonał: TDu     email:tdu@awf.gda.pl   


relacje ogladało już 2302 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka narciarska Wycieczka inna / towarzyska
2024-02-21
VII Rajd Narciarski Zemowe Wandre - klub jest współorganizatorem
Kłobuczyno i okolice ~ 50 km

Wycieczka piesza 2024-02-24
Gdyński Szlak Nordic Walking
Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana - czerwony Szlak Nordic Walking - Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana ~ 15 km

Wycieczka piesza 2024-03-02
Kartuzy i okolice
Kartuzy- Kartuzy ~ 25 km

  

  BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki