zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
planowane

Cykliczne

Klubowe
Oficjalny, chronologiczny wykaz imprez
organizowanych przez KTP "Bąbelki"II Rajd Mikołajkowy
2023-12-02

Wycieczka piesza
kontakt:

Jarek Kowalczuk
603603641
jarekow@vp.pl
Trasa:
Gdańsk Jasień PKM - Matemblewo - Gdańsk Jasień PKM

Info:
Serdecznie zapraszamy do udziału w II Rajdzie Mikołajkowym.
Członkowie Oddziału im. dr. J. Szukalskiego nie ponoszą wpisowego, obowiązuje jednak nadesłanie karty zgłoszeń.
Zgłoszenie można przesłać mailem na adres jarekow@vp.pl lub smsem na nr prowadzącego.

Regulamin

Karta zgłoszeń 

Plakat

Planowana długość trasy: 7 km

LXVI Rajd na Raty „Militaria na Pomorzu” - Etap IV - Gdańsk
2023-12-09

Wycieczka piesza
kontakt:

Izabela Sobieraj
608261920
isabele20046@gmail.com

Robert Sobieraj
Trasa:
Gdańsk Dworzec PKS, Cmentarz francuski, Szubieniczna Góra, Rezerwuar Wody Stary Sobieski, miejsce katastrofy brytyjskiego bombowca „Avro Lancaster Mk I” z 97 Dywizjonu RAF (nr seryjny R5696, kod literowy OF-H), punkt widokowy nad Jaśkową Doliną, Teatr Leśny, Podleśna Polana, punkt widokowy Nad Srebrzyskiem, Strzyska Góra, Las Arena, ZTM Kolumba.

Info:
Zapraszamy na kolejny etap Rajdu na Raty, tym razem 4 etap - Gdańsk

Na trasie wycieczki poruszać się będziemy głównie żółtym szlakiem trójmiejskim, po drodze odszukamy pozostałości po Flak-Regiment 62, czyli 62 pułku Flak – sformowanego w kwietniu 1941 roku w Gdańsku niemieckiego oddziału artylerii przeciwlotniczej jako Flakgruppe Westpreussen,
wchodzącego w skład Luftgau I (obszar powietrzny I), jak i wspomnianego powyżej miejsca katastrofy brytyjskiego bombowca podczas nalotu na Gdańsk, który miał miejsce 11 lipca 1942 roku.


Zbiórka o godzinie 10:00 na Dworcu PKS Gdańsk, przy wejściu na szlak żółty skąd o godzinie 10:10 nastąpi wymarsz.

Powrót z ZTM Kolumba (Morena)

Planowana długość trasy: 12 km

Sylwester 2023
od 2023-12-31

do 2024-01-01

Wycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Teresa Graban tel.:660442909 mail:teresagraban63@gmail.com
Izabela Sobieraj tel.:608261920 mail:isabele20046@gmail.com
Trasa:
Czarna Woda - Leśna Huta - Czarna Woda

Info:
Serdecznie zapraszamy na Zabawę Sylwestrową, która odbędzie się w Leśnej Stacji koło Leśnej Huty w samym sercu Borów Tucholskich.

Dotrzemy koleją do Czarnej Wody, potem pieszo niecałe 4 km przez lasy, śniegi i mrozy ;)

Koszt całej imprezy wynosi 160 zł od osoby, w tym nocleg, kolacja Sylwestrowa, przekąski oraz śniadanie Noworoczne. Napitki we własnym zakresie !

Obowiązkowo należy ze sobą zabrać uśmiech, dobry humor i radość życia !!!
Smutasy będą poddawani torturom rozweselania!

Chętni proszeni są o zgłoszenie swojego udziału do 18 listopada do:
Teresa Graban 660 442 909 - preferowany sms lub teresagraban63@gmail.com
Izabela Sobieraj 608 261 920 - preferowany sms lub isabele20046@gmail.com

Szczegóły dojazdu wkrótce.

Planowana długość trasy: 8 km

XVII Zimowy Rajd Pomorski PTTK STOLEMY
od 2024-01-12

do 2024-01-14

Wycieczka pieszaWycieczka rowerowaWycieczka kajakowaWycieczka narciarskaWycieczka inna / towarzyskaWycieczka samochodowa (motorowa)Wycieczka InO
kontakt:

Joanna Sylka-Nazaruk
796280860
asia.sylka@wp.pl

D. Nazaruk, I. Sobieraj, I. Linowska, T. Dębski, J. Kowalczuk, R. Betcher, D. Betcher i inni
Trasa:
Bytów i okolice

Info:
Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Zimowym Rajdzie Pomorskim PTTK Stolemy, który odbędzie się tym razem w Bytowie. Impreza organizowana jest pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka i Burmistrza Miasta Bytowa Pana Ryszarda Sylka przy współpracy z mini- Klubem Rodzinnym Turystyki Wszelkiej ,,Rzułf“ i Klubem Turystyki Motorowej ,,Westerplatte“ z naszego Oddziału.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępna jest na stronie głównej klubu oraz na stronie PTTK Oddziału im. dr. J. Szukalskiego w Gdańsku www.pttkgdansk.pl

Podczas XVII Stolemów odbędą się Ogólnopolskie Stolemowe Marsze na Orientacje (3x3pkt do OInO) oraz po raz pierwszy trasa motorowa wpisana do kalendarza KTM ZG PTTK, a więc dająca możliwość zdobywania Motorowej Odznaki Turystycznej. Więcej w regulaminie.
 

Planowana długość trasy: 72 km

Regulamin wycieczkowania
z KTP "Bąbelki"

Klubowi przodownicy PTTK wpisują propozycje imprez, które zamierzają prowadzić.
Wskazane jest, by odbywało się to najpóźniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Dopiero, gdy dana impreza zostanie zatwierdzona przez prezesa i ukaże się w tym dziale, może być reklamowana na forum.

 

I Wycieczki i imprezy Klubu Turystów Pieszych "Bąbelki" są organizowane przez członków klubu dla innych klubowiczów i kandydatów, a także dla naszych sympatyków oraz przyjaciół. Nie mają one charakteru komercyjnego. Nikt na nich nie zarabia, ale też nikt nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe podczas wspólnego wędrowania.
II Uczestnik wycieczki powinien ubezpieczyć się we własnym zakresie.
III Niepełnoletni mogą brać udział w wycieczkach tylko pod opieką i na odpowiedzialność osób dorosłych.
IV Osoba biorąca czasowo odpowiedzialność za niepełnoletnich musi we własnym zakresie zadbać o pisemną zgodę obojga rodziców lub prawnych opiekunów na udział dzieci pod opieką tejże osoby w danym dniu. Ani klub, ani osoba prowadząca nie bierze odpowiedzialności za żadne zdarzenia i szkody wynikłe podczas tej opieki.
V Prowadzącymi wycieczki, rajdy, spływy i trasy zlotów są przodownicy i inni członkowie społecznej kadry PTTK. Dopuszcza się możliwość prowadzenia wycieczki przez osobę nieposiadającą takich wewnętrznych uprawnień PTTK, jednak tylko dla celów szkoleniowych i pod opieką doświadczonego przodownika.
VI Osoby prowadzącej grupę nie wolno wyprzedzać bez jej wyraźnej zgody. Przy większej liczbie uczestników prowadzący wyznacza spośród doświadczonych turystów osobę zamykającą grupę. Osoby zamykające grupę powinny się zmieniać. Jednak do czasu wyraźnego wskazania zmiany wyznaczona osoba nie może samowolnie zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Pozostali uczestnicy nie powinni utrudniać wypełniania żadnego z tych zadań.
VII Wszyscy uczestnicy wycieczki powinni wykazywać zrozumienie dla działania w grupie, od siebie począwszy. Niedopuszczalne jest np. odłączanie się od grupy bez powiadomienia osoby prowadzącej.
VIII Prowadzący może usunąć z wycieczki osoby zagrażające bezpieczeństwu albo świadomie i uporczywie działające na szkodę wycieczki, klubu lub innych osób.
IX Palenie tytoniu może odbywać się tylko w taki sposób, aby nie przeszkadzało to w najmniejszym stopniu pozostałym uczestnikom imprezy.
X KTP "Bąbelki" nie dąży do powiększania liczby uczestników na swoich imprezach przez osoby, które traktują nasze wycieczki tylko jako jedną z wielu ofert trójmiejskich klubów. Każdy oczywiście może wędrować z nami, aby zdecydować, czy mu odpowiadamy (i wzajemnie). Jednak należy się liczyć z tym, że kiedyś padnie pytanie (z jego lub naszej strony) "Co dalej?"BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki