zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
planowane

Cykliczne

Klubowe
Oficjalny, chronologiczny wykaz imprez
organizowanych przez KTP "Bąbelki"Rajd dookoła Polski – 5. Śląsk
od 2022-08-20

do 2022-08-28

Wycieczka rowerowa
kontakt:

Waldemar Jankowski
607040009
jankowski.waldemar@gmail.com
Trasa:
Jelenia Góra – Kamienna Góra – Wambierzyce – Zieleniec – Stronie Śląskie – Paczków – Głuchołazy – Głogówek – Kietrz – Jastrzębie Zdrój – Cieszyn – Ustroń

Info:
Zapraszamy na kolejny etap rowerowego Rajdu dookoła Polski. Po drodze 23 punkty kontrolne. Będziemy jechać przez Śląsk. Rozpoczniemy od Dolnego, potem Górny, a zakończymy w Cieszyńskim. W pierwszej części trasy zmierzymy się z Sudetami, a potem będzie już relaksowo.
Wyjazd pociągiem IC do Wrocławia w sobotę 20 sierpnia o 7:53 z Gdyni. Dalej do Jeleniej Góry Kolejami Dolnośląskimi, skąd o 17:24 wyruszymy rowerami na pierwszy nocleg. W niedzielę 28 sierpnia wpierw dojedziemy rowerami do Ustronia, a stamtąd o 10:43 Kolejami Śląskimi do Katowic i dalej IC do Gdyni. Na miejscu będziemy o 20:03.
Wycieczka organizowana jest tylko dla członków i aktywnych sympatyków klubu TP „Bąbelki”. Ilość miejsc jest ograniczona. Termin zgłoszenia (e–mail’em do prowadzącego) do niedzieli 5 czerwca. Osoby zakwalifikowane będą zobowiązane do zapłacenia zadatku na pokrycie rezerwacji noclegów, w terminie do wtorku 14 czerwca.

Planowana długość trasy: 500 km

Góra Sobótka - Wiatrak koźlak.
2022-08-20

Wycieczka piesza
kontakt:

Tomasz Mielczarski
512184098
tomaszmm5@o2.pl
Trasa:
Sławki PKP - Rąty - Goręczyno-Ręboszewo(Wiatrak na Górze Sobótka) -Ostrzyce -Węgliszyno - Kolańska Huta-Wieżyca PKP

Info:
                  Wyjazd z Gdańsk Wrzeszcz, pociąg PKM godz. 08 25 z peronu II tor 3.

Wysiadamy na stacji Sławki,powrót ze stacji Wieżyca PKP w godzinach popoludniowych.

Na trase ruszamy o 09 40.

Zapraszam na wedrówke.

 

Planowana długość trasy: 18 km

XXVI Piosenkaria 2022
od 2022-09-02

do 2022-09-04

Wycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Tomasz Dębski
881-700-011
tomasz1debski@wp.pl

Marcin Kubiak
Trasa:
Akademia Przygoda koło Grabówka

Info:
 Zapraszamy wszystkich na XXVI Piosenkaria w terminie 2-4 września 2022 w Akademii Przygoda w okolicach Grabówka!
Przydatne linki:
Regulamin: https://drive.google.com/file/d/1PBPUrA96kJWBE7ktihSJOCSr-Wig0u2V/view?usp=sharing
Zapisy:
https://forms.gle/5VrQYVEBB5ZyNzhQA

A tu część regulaminu:

1. SŁOWO WSTĘPNE:
Wieloletnią ideą „PIOSENKARIÓW” jest spotkanie miłośników piosenki turystycznej przy ognisku. Nigdy nie miały one charakteru przeglądu czy festiwalu. Są organizowane przez turystów dla turystów i tak niech pozostanie. Zawsze było na nich mniej szant w porównaniu do pieśni o wędrówce, górach, turystyce i innych takich. Ale jeśli tyko chcecie grać i śpiewać to przy wszystkim będziemy się dobrze bawić. Gośćmi (często stałymi) byli muzycy z EKT Gdynia, Słodkiego Całusa od Buby, Do Góry Dnem, Vergil van Troff, Bez Jacka, Gosia Lipińska, Grzegorz Marchowski, Stasiu Wawrykiewicz, Łukasz „Spalding” Majewski, muzycy zespołu Na Bani, Mariusz „Dziadziaia” Procyk, CalciumFolii, Marcepan, Mariusz „Kudłaty” Poświątny, CDN, Joanna Pilarska i wielu, wielu innych. Liczymy, że jako przyjaciele „PIOSENKARIÓW” oraz „BĄBLI” pojawią się oni w tym roku i pojawiać będą w przyszłych latach. Mamy nadzieję, że nie zabraknie też nowych brzmień i wykonawców. Piosenkaria miały już swoje bazy w Boroszewie, Mirachowie, Drzewinie, Wygoninie. Od 2018 roku odbywają się w Lubaniu koło Kościerzyny.

2. ORGANIZATOR:
Klub Turystów Pieszych „BĄBELKI” (62 lat istnienia)
działający przy Oddziale Gdańskim PTTK, ul. Długa 45, www.babelki.pl

3. ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY:
kierownik imprezy: Tomasz Dębski
skarbnik: Marcin Kubiak
i jeszcze wesoła załoga z KTP „Bąbelki”

4. UCZESTNICTWO I WYPOSAŻENIE:
W imprezie mogą brać udział wszyscy chętni, którzy mają ochotę spędzić trochę czasu śpiewając i grając na czymkolwiek przy kominku i ognisku. Każdy uczestnik powinien posiadać śpiwór oraz ewentualnie karimatę. Ponadto śpiewniki, instrumenty muzyczne i przeszkadzajki oraz dobry humor, chęć do śpiewania i przede wszystkim szacunek dla co bardziej wrażliwych wykonawców.

5. TERMIN, MIEJSCE:
XXXV PIOSENKARIA odbędą się w dniach 2-4 września 2022 roku w obiekcie „Akademia Przygoda” obok miejscowości Lubań koło Kościerzyny .
Piątek 2 Września zaczynamy od godziny 18

6. ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia i rezerwacje zawierające ilość osób, imiona i nazwiska, ilość nocy i rodzaj noclegu (beczka, inny nocleg np. namiot) przyjmuje kierownik imprezy:
https://forms.gle/tXoFCNyVfNDR9u9N8
debski.babelki@wp.pl
lub przez facebook\'a:
https://www.facebook.com/Castamere


7. KOSZTY:
- Nocleg w BECZCE, na łóżku, własnym namiocie czy hamaku kosztuje 25 zł za osobę na dobę . Czyli za dwie doby od osoby wychodzi 50 zł plus koszty organizacyjne 50 zł. Razem 100 zł/os. za całość.
Mamy do wykorzystania 30 beczek w Akademia Przygoda. Wszystkie są minimum dwuosobowe.
- Koszty organizacyjne dla osób nie nocujących także 25zł za dobę lub sam wieczór.
- 60zł koszulka
Koszty te obejmują np. wynajem sali kominkowej, opał i poczęstunek..
Płatność gotówką na miejscu lub przelewem na konto:
Marcin Kubiak
42109010980000000150523807
Osobistości zasłużone dla imprezy: Gosia Lipińska z zespołem (Wojtek, Adam, Pasta), Spalding, Maraz, Kapeć, Jurkiel, Medyk, ToŁdi i Dziadzia oraz osoby zaproszone przez organizatora nie ponoszą wyżej wspomnianych kosztów.

Planowana długość trasy: 1 km

Tucholski Park Krajobrazowy
od 2022-09-03

do 2022-09-04

Wycieczka piesza
kontakt:

Jarek Kowalczuk
603603641
jarekow@vp.pl
Trasa:
Tuchola – Rudzki Most- Gołąbek- Nowy Sumin – Cekcyn ( nocleg)- Kruszka- Świt ( piekło nad Brdą)- elektrownia wodna na rzece Kicz - Tuchola

Info:
Zapraszamy na wędrówkę po dość dawno nie odwiedzanych przez nas terenach Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Niewątpliwą atrakcją pierwszego dnia będzie przejście urokliwej ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej „Jelenia Wyspa”. Zobaczymy „ Kamień Jagiełły”, pospacerujemy po ogrodzie dendrologicznym, nawiedzimy miejsca pamięci w miejscowości Rudzki Most , wstąpimy do piekła.
Zgłoszenia (email do prowadzącego)do 11.08. Ilość miejsc ograniczona. Planowany nocleg w ośrodku turystycznym „ Jarzębina” w Cekcynie w cenie 50 zł od osoby .Wyjazd pociągiem IC Stoczniowiec 57108( przesiadka w Bydgoszczy),który odchodzi z Gdyni Głównej o 05.36, Gdańsk Wrzeszcz 05.54, Gdańsk Główny 05.58. W Tucholi planowo o 09.11. Powrót z Tucholi w niedzielę o godz.17.11, w Gdańsku o 20 tej. W przypadku zmiany rozkładu jazdy, ukaże się stosowna korekta.
 

Planowana długość trasy: 50 km

65 Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej Gniezno 2022 - klub wystawia reprezentację
od 2022-09-09

do 2022-09-11

Wycieczka pieszaWycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Daniel Nazaruk
783466442
danielnazaruk1@gmail.com
Trasa:
Gniezno i okolice

Info:
W tym roku 65 Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej odbędzie się w Gnieźnie. Więcej informacji pojawi się po ukazaniu regulaminu jednakże planujemy wystawić reprezentację klubową.

Planowana długość trasy: 20 km

Z prądem i pod prąd- 3. Tuja - Szkarpawa - Wisła Królewiecka
2022-09-10

Wycieczka piesza
kontakt:

Teresa Graban
660442909
teresa.graban@vp.pl
Trasa:
Nowy Dwór Gdański - rzeka Tuja - Tujsk - rzeka Szkarpawa - Rybina - rzeka Wisła Królewiecka - Sztutowo

Info:
Zapraszamy na wycieczkę po Żuławach Wiślanych. Będą nam towarzyszyły trzy rzeki: Tuja, Szkarpawa, Wisła Królewiecka. 

Zaczynamy w Nowym Dworze Gdańskim,a kończymy w Sztutowie. Po drodze obejrzymy ciekawe miejsca: żuławski park historyczny, zabytkowy cmentarz mennonicki, cmentarz 11 Wsi, zabytkowy most zwodzony w Stobcu, kolejowy most obrotowy w Rybinie, opuszczoną cegielnię Sztutowo oraz most Czterech Pancernych.

Spotykamy się na Dworcu PKS w Gdańsku. Autobusem PKS o godzinie 08:20 pojedziemy do Nowego Dworu Gdańskiego. Cena biletu około 18 złotych. 

Powrót w godzinach popołudniowych ze Sztutowa. Bilet około 17 złotych.

 

 

Planowana długość trasy: 19 km

Pomorskie Jeziora – 4. Równina Charzykowska
2022-09-11

Wycieczka rowerowa
kontakt:

Waldemar Jankowski
607040009
jankowski.waldemar@gmail.com
Trasa:
Chojnice – Czartołomie – Powałki – Drzewicz – Swornegacie – Chociński Młyn – Kopernica – Wolność – Charzykowy – Chojnice

Info:
Zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową, która tym razem poprowadzi nas na Równinę Charzykowską. Rozpoczniemy od kilku jeziorek Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. W Drzewiczu zobaczymy jeziora: Dybrzk i Łąckie. W Swornychgaciach przywita nas Jezioro Karsińskie, dalej zawitamy nad Jezioro Głuche, Duże Łowno, a w końcu nad Jezioro Charzykowskie. Wyruszamy i kończymy w Chojnicach. Spotykamy się przed dworcem PKP w Chojnicach o godzinie 10:15.
Proponowany dojazd pociągami PR z przesiadką w Tczewie. Wpierw odjeżdżającym z Gdyni Głównej o 7:36 (pociąg do Bydgoszczy), a następnie w Tczewie mamy przesiadkę do Chojnic. Powrót z Chojnic pociągiem PR o 17:15, także z przesiadką w Tczewie. W Gdańsku Głównym będziemy o 19:32, a w Gdyni Głównej o 19:55.
Bilety na przewóz rowerów można kupować od 12 sierpnia.
 

Planowana długość trasy: 63 km

Gmina Cewice – 1. Dąb Świętopełk
2022-09-18

Wycieczka piesza
kontakt:

Waldemar Jankowski
607040009
jankowski.waldemar@gmail.com
Trasa:
Leśnice – jezioro Brody – Krępkowice – dąb Świętopełk – Leśnice

Info:
Zapraszamy na kolejny etap przyrodniczych wycieczek po gminie Cewice. Wpierw powędrujemy jedną stroną rzeki Sitnica, a po minięciu jeziora Brody wrócimy drugą stroną. Oprócz tytułowego dębu zobaczymy jeszcze dwa użytki ekologiczne: Marglową Łąkę i Storczykową Łąkę. W końcowej część wycieczki przejdziemy się leśną ścieżką edukacyjną i o ile pozwoli czas zobaczymy także dwór w Leśnicach. Rozpoczynamy i kończymy w Leśnicach. Tym razem będziemy mieli wystarczająco dużo czasu, aby wszystko dokładnie obejrzeć. Tempo wycieczki będzie umiarkowane.
W obie strony będziemy podróżować z przesiadką w Gdyni Głównej. Wpierw pociągiem PR jadącym z Laskowic, który odchodzi z Gdańska Głównego o 7:18, z Wrzeszcza o 7:22, z Oliwy o 7:26 i z Sopotu o 7:31. W Gdyni Głównej będziemy o 7:41. O 7:55 odchodzi pociąg PR do Słupska, którym dojedziemy do Leśnic o 9:06. Powrót z Leśnic o 17:12. W Gdyni będziemy o 18:38, a w Gdańsku o 19:02..
Bilety kupujemy w „Taryfie Pomorskiej” dzięki czemu możemy podróżować zarówno Polregio, jak i SKM.
 

Planowana długość trasy: 22 km

Wyprawa z Gandalfem – XL. Kraj Pilzneński
od 2022-09-24

do 2022-10-02

Wycieczka piesza
kontakt:

Waldemar Jankowski
607040009
jankowski.waldemar@gmail.com
Trasa:
Kraj Pilzneński

Info:
Zapraszamy na trzecią Wyprawę do Czech z Gandalfem. Będziemy wędrować po Kraju pilzneńskim (Plzeňský kraj), a nasza baza będzie w jego głównym mieście. Będziemy więc maszerować z lekkim bagażem. W Czechach jest bardzo dobra komunikacja regionalna, więc nie będzie potrzeby robienia długich i nieciekawych dojściówek. Chcę zdobyć najwyższe szczyty w sześciu mezoregionach. Trzy z nich leżą w makroregionie Czeski las (leżącym w podprowincji Kraina Szumawska), a pozostałe trzy w kolejnym makroregionie Wzgórz Pilzneńskich (należącym do podprowincji Wyżyna Borounki). Wyjazd zakończymy zwiedzeniem Pilzna z polskojęzycznym przewodnikiem i udziałem w Festiwalu Piwnym Pilsner Fest, który odbędzie się w sobotę 1 października. Tych wycieczek nie będzie można zaliczyć do polskiej Górskiej Odznaki Turystycznej.
Wycieczka organizowana jest tylko dla członków i aktywnych sympatyków klubu TP „Bąbelki”. Ilość miejsc jest ograniczona. Termin zgłoszenia (e–mail’em do prowadzącego) do 30 czerwca. Osoby zakwalifikowane będą zobowiązane do zapłacenia zadatku na pokrycie rezerwacji noclegów i kosztów przewodników, w terminie do 15 lipca.

Planowana długość trasy: 120 km

Regulamin wycieczkowania
z KTP "Bąbelki"

Klubowi przodownicy PTTK wpisują propozycje imprez, które zamierzają prowadzić.
Wskazane jest, by odbywało się to najpóźniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Dopiero, gdy dana impreza zostanie zatwierdzona przez prezesa i ukaże się w tym dziale, może być reklamowana na forum.

 

I Wycieczki i imprezy Klubu Turystów Pieszych "Bąbelki" są organizowane przez członków klubu dla innych klubowiczów i kandydatów, a także dla naszych sympatyków oraz przyjaciół. Nie mają one charakteru komercyjnego. Nikt na nich nie zarabia, ale też nikt nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe podczas wspólnego wędrowania.
II Uczestnik wycieczki powinien ubezpieczyć się we własnym zakresie.
III Niepełnoletni mogą brać udział w wycieczkach tylko pod opieką i na odpowiedzialność osób dorosłych.
IV Osoba biorąca czasowo odpowiedzialność za niepełnoletnich musi we własnym zakresie zadbać o pisemną zgodę obojga rodziców lub prawnych opiekunów na udział dzieci pod opieką tejże osoby w danym dniu. Ani klub, ani osoba prowadząca nie bierze odpowiedzialności za żadne zdarzenia i szkody wynikłe podczas tej opieki.
V Prowadzącymi wycieczki, rajdy, spływy i trasy zlotów są przodownicy i inni członkowie społecznej kadry PTTK. Dopuszcza się możliwość prowadzenia wycieczki przez osobę nieposiadającą takich wewnętrznych uprawnień PTTK, jednak tylko dla celów szkoleniowych i pod opieką doświadczonego przodownika.
VI Osoby prowadzącej grupę nie wolno wyprzedzać bez jej wyraźnej zgody. Przy większej liczbie uczestników prowadzący wyznacza spośród doświadczonych turystów osobę zamykającą grupę. Osoby zamykające grupę powinny się zmieniać. Jednak do czasu wyraźnego wskazania zmiany wyznaczona osoba nie może samowolnie zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Pozostali uczestnicy nie powinni utrudniać wypełniania żadnego z tych zadań.
VII Wszyscy uczestnicy wycieczki powinni wykazywać zrozumienie dla działania w grupie, od siebie począwszy. Niedopuszczalne jest np. odłączanie się od grupy bez powiadomienia osoby prowadzącej.
VIII Prowadzący może usunąć z wycieczki osoby zagrażające bezpieczeństwu albo świadomie i uporczywie działające na szkodę wycieczki, klubu lub innych osób.
IX Palenie tytoniu może odbywać się tylko w taki sposób, aby nie przeszkadzało to w najmniejszym stopniu pozostałym uczestnikom imprezy.
X KTP "Bąbelki" nie dąży do powiększania liczby uczestników na swoich imprezach przez osoby, które traktują nasze wycieczki tylko jako jedną z wielu ofert trójmiejskich klubów. Każdy oczywiście może wędrować z nami, aby zdecydować, czy mu odpowiadamy (i wzajemnie). Jednak należy się liczyć z tym, że kiedyś padnie pytanie (z jego lub naszej strony) "Co dalej?"BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki