zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

Klubowe



Jar Radunii 02.10.2005
Jar Raduni

czyli pieszo po Kaszubach niebieskim szlakiem

O wycieczce: data: 2 października 2005, cała trasa: 24km, liczba uczestników: 10, pogoda: słońce, ciepło, prowadził: Remigiusz Wróblewski
Trasa wycieczki: Kartuzy - Mezowo - jez. Mezowskie - Jar Raduni - Borkowo
Na trasę wyruszyło 10 osób: członkowie i sympatycy Klubu Turystów Pieszych "Bąbelki"
Od lewej stoją: Adam, Remigiusz, Mirek, Piotrek, Krzysiek, Darek, Czarek, kucają: Kasia, Asia, Bożena

Uczestnicy wycieczki
Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nim


O wycieczce:
     Po raz kolejny Bąbelki wybrały się na wycieczkę z Kartuz do Żukowa i znowu inną trasą. Tym razem założeniem było trzymanie się niebieskiego szlaku Kartuskiego, jednak z różnych powodów zrobiliśmy po drodze parę drobnych odstępstw od tego założenia.
     Wyruszyliśmy z Kartuz kierując się na Leśnictwo Burchardztwo i dalej Mezowo. Po drodze napotkaliśmy gospodarstwo, przy którym pasło się spore stadko króliczków, które na chwilę zaprzątnęły naszą uwagę. Zaraz potem minęła nas maszerująca w przeciwnym kierunku grupa turystów pieszych z klubu Tramp. Za Mezowem zeszliśmy ze szlaku i przechodząc w pobliżu miejscowości Pikarnia dotarliśmy do Jaru Raduni. Dalej już konsekwentnie trzymaliśmy się niebieskiego szlaku.
      Przez cały czas trwania wycieczki dopisywała nam wspaniała, słoneczna pogoda, która podkreślała piękno krajobrazu, a w szczególności tego niezwykle urokliwego miejsca, jakim jest Jar Raduni, tym razem w pełnej kolorów szacie wczesnojesiennej. Wycieczka obfitowała w cieszące oko widoki w postaci czy to kwiatów rosnączych przy wiejskich zagrodach, czy to różnobarwnych liści na drzewach.
     Wycieczkę zapowiadano jako trudną i męczącą i chyba taka była, szczególnie w swoim końcowym odcinku (Jar Raduni), ale to dobrze, bo był to niezły trening przed czekającą nas w następną niedzielę Wyrypą. CB

Na trasie
























Autorzy zdjęć: Cezary Borowik, Piotr Kijanka

wykonał: CB    e-mail: cez_bor@gd.onet.pl


relacje ogladało już 3770 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza 2026-06-13
Elbląg i jego atrakcje.
Elbląg ~ 14 km

Wycieczka piesza 2026-06-20
IV Powitanie Lata - Bastion św. Gertrudy Gdańsk
PKS Gdańsk przy wejściu na żółty szlak trójmiejski – okolice Wroniej Górki (Ognisko) – Bastion św. Gertrudy (Opływ Motławy) - Powitanie Lata o godz. 4:10 - zejście do SKM Gdańsk Śródmieście ~ 5 km

Wycieczka rowerowa 2026-06-26
Szlak Łyny
Nidzica – Dobrzyń – Olsztyn – Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński – Bartoszyce – Sępopol – Masuny – Korsze – Kętrzyn ~ 226 km

  

  



BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki