zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

Klubowe



Pieszo po Kaszubach 7 8 2005
Brodnica Górna - Kartuzy

Pieszo po Kaszubach

O wycieczce: data: 7 sierpnia 2005, cała trasa: 21km, liczba uczestników: 13,
pogoda: początkowo pochmurno i deszcz, w trakcie wycieczki stopniowa poprawa pogody, prowadził: Darek Wenta
Trasa wycieczki: Brodnica Górna - czerwony szlak - Jastrzębia Góra - Ostrzyce - Goręczyno - Ramleje - Leśnictwo Dąbrowa - czerwony szlak - jez. Karczemne - jez. Mielonko - Kartuzy
Na trasę wyruszyło 13 osób: członkowie i sympatycy Klubu Turystów Pieszych "Bąbelki".
Od lewej stoją: Sławek, Magda, Piotr, Magdalena, Remigiusz, Basia, Cezary, Jarek;
kucają: Darek, Marcin, Ela, Leszek, Damian

Uczestnicy wycieczki
Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nim


      Na starcie w Brodnicy Górnej pogoda nie była najlepsza. Niebo było całkowicie zachmurzone, a w trakcie marszu nawet pokropił nas trochę przelotny deszcz. Wkrótce jednak zaczęło się przejaśniać i kurtki przeciwdeszczowe można było schować do plecaka i nie wyjmować ich już do końca wycieczki.
     Nie przejmując się jednak pogodą maszerowaliśmy czerwonym szlakiem, pozostawiając po lewej ręce jezioro Wielkie Brodno. Wkrótce dotarliśmy na wzniesienie o nazwie Jastrzębia Góra, skąd rozciągał się wspaniały widok. W dole widać było malownicze jezioro Ostrzyckie, a w oddali dawała się dostrzec wieża widokowa na szczycie Wieżycy. Aby nacieszyć się tym widokiem zrobiliśmy tam krótką przerwę, po czym ruszyliśmy dalej do Ostrzyc.
     W Ostrzycach trafiliśmy akurat na festyn pod hasłem Ostrzyckie Lato. Festyn odbywał się na parkingu znajdującym się w centralnym punkcie miejscowości, przy brzegu jeziora. Tutaj daliśmy sobie pół godziny "czasu wolnego", żeby każdy mógł indywidualnie pochodzić po terenie festynu, pooglądać stragany z jarmarcznymi pamiątkami i przyjrzeć się występom regionalnych artystów. Odwiedziliśmy też punkt informacji turystycznej, gdzie można było podstemplować książeczki turystyki pieszej.
     Podziwiając kolejne kaszubskie widoki dotarliśmy w pobliże Kartuz, na skraj Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Stamtąd, okrążając jezioro Karczemne, doszliśmy do centrum stolicy Kaszub, do przystanku autobusowego, gdzie nastąpiło rozwiązanie wycieczki.
      CB

Na trasie






























Autorzy zdjęć: Remigiusz Wróblewski, Cezary Borowik

wykonał: CB    email: cez_bor@gd.onet.pl

relacje ogladało już 2535 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza 2026-06-13
Elbląg i jego atrakcje.
Elbląg ~ 14 km

Wycieczka piesza 2026-06-20
IV Powitanie Lata - Bastion św. Gertrudy Gdańsk
PKS Gdańsk przy wejściu na żółty szlak trójmiejski – okolice Wroniej Górki (Ognisko) – Bastion św. Gertrudy (Opływ Motławy) - Powitanie Lata o godz. 4:10 - zejście do SKM Gdańsk Śródmieście ~ 5 km

Wycieczka rowerowa 2026-06-26
Szlak Łyny
Nidzica – Dobrzyń – Olsztyn – Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński – Bartoszyce – Sępopol – Masuny – Korsze – Kętrzyn ~ 226 km

  

  



BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki