zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

Klubowe



6 etap 6-2-2005
LIII Rajd na Raty

''Granicami Wolnego Miasta Gdańska''

Gołębiewo - Miłobądz Mały     VI etap

O wycieczce: data: 6 lutego 2005, długość trasy: 20km, wzdłuż granicy: 19km, liczba uczestników: 24, całą trasę przeszło: 24, temperatura: -5, prowadził: Remigiusz Wróblewski
Trasa wycieczki: Gołębiewo Średnie - kobierzyn - Świetlikowo - Malenin - Miłobądz Mały - przystanek PKP
Na trasę wyruszyło 24 osoby: tylny plan: Daniela, Remigiusz, Wiesław, Darek, Adam, Krzysiek, Agnieszka, Jarek, Lucyna, Mirek, Tomek, Ewa, Cezary, Tomek(tdu)
przedni plan: Ela, Magda, Agnieszka, Bolesław, Wojtek, Rychu, Magdalena, Ania, Tadea, Jarek

Uczestnicy wycieczki
Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nim


Trasa wycieczki na mapie

czerwona linia - granica WMG
niebieska linia - trasa naszej wycieczki

Aby zobaczyć całą mapkę, kliknij na niej                              mapka za zgodą EKO-KAPIO

Bardzo ciekawy etap, prowadził nas przez kaszubskie bezdroża, łąki i grzęzawiska. W innej porze roku trasa byłaby chyba nie dopokonania.

Jeszcze dzisiaj można dopatrzyć się śladów ówczesnej granicy, a to płot niby przypadkiem, a to miedza jak za dawnych lat, ściana lasu, niezmieniona od tamtych czasów.

Pogoda nam dopisała, wprawdzie było mroźno, ale pięknie świeciło słońce, niesamowity to był widok, gdy w blasku słońca środkiem jeziora Łąckiego poruszał się rowerzysta, dopiero po chwili gdy przymrużyło się oczy widać było lód pokrywający jego powierzchnie i przeciwległy brzeg którym kiedyś biegła granica Wolnego Miasta Gdańska.

Dowodem dramatyzmu tamtych lat, była napotkana przez nas tablica, upamiętniająca tragiczne chwile i los ludzi zamieszkujących przed wojną te tereny.

relacje ogladało już 4293 osób

relacje ogladało już 4294 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza 2026-06-13
Elbląg i jego atrakcje.
Elbląg ~ 14 km

Wycieczka piesza 2026-06-20
IV Powitanie Lata - Bastion św. Gertrudy Gdańsk
PKS Gdańsk przy wejściu na żółty szlak trójmiejski – okolice Wroniej Górki (Ognisko) – Bastion św. Gertrudy (Opływ Motławy) - Powitanie Lata o godz. 4:10 - zejście do SKM Gdańsk Śródmieście ~ 5 km

Wycieczka rowerowa 2026-06-26
Szlak Łyny
Nidzica – Dobrzyń – Olsztyn – Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński – Bartoszyce – Sępopol – Masuny – Korsze – Kętrzyn ~ 226 km

  

  



BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki