zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
planowane

Cykliczne

KluboweZobacz jaka będzie pogoda

Oficjalny, chronologiczny wykaz imprez
organizowanych przez KTP "Bąbelki"Szlakiem Grodzisk Pomorskich XIII
2017-09-24

Wycieczka piesza
kontakt:

Andrzej Kuliński
732 962 377
andrewkulinski@yahoo.co.uk
Trasa:
Gdańsk Kiełpinek PKM- zielonym szlakiem- Matemblewo- Lasy Oliwskie- Pachołek- Mała Gwiazda- Sopot Kamienny Potok- Sopot Grodzisko

Info:
Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę Szlakiem Grodzisk Pomorskich. Spotykamy się na peronie PKM w Sopocie o godzinie 07:30 (wyjazd 07:45) i jedziemy do przystanku Gdańsk Kiełpinek. Stamtąd zielonym szlakiem idziemy do Sopotu gdzie zwiedzamy grodzisko.

 

Planowany koniec trasy 17.00

 

Trasa trudna

Planowana długość trasy: 24 km

60 Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej Mielno 2017 - klub wystawia reprezentację
od 2017-09-27

do 2017-10-01

Wycieczka pieszaWycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Daniel Nazaruk
783-466-442
danielnazaruk1@gmail.com
GG:9231115
Trasa:
Koszalin, Mielno i okolice

Info:
Serdecznie zapraszamy do udziału w 60 Jubileuszowym Zlocie Przodowników Turystyki Pieszej PTTK który odbędzie się w Mielnie k. Koszalina w woj. zachodniopomorskim. Udział w imprezie może wziąć każdy, na miejscu możliwość uzyskania uprawnień PTP lub ich rozszeżenia. Planujemy udział w min. 10 osobowej grupie.

Regulamin i karta zgłoszenia na stronie Komisji Turystyki Pieszej PTTK w dziale imprezy. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do końca sierpnia. Zgłaszamy się indywidualnie, jednakże Prezes KTP Bąbelki Daniel Nazaruk prosi o informację o zapisaniu na Zlot.

Na miejscu planujemy klubowe wycieczki piesze indywidualne z ewentualnymi podjazdami  w czwartek i sobotę, nie planujemy się zgłaszać na wycieczki przygotowane przez organizatorów aby nie podnosić kosztów wyjazdu. Wszelkich informacji dotytczących wyjazdu klubowego na Zlot udziela telefonicznie Prezes Klubu.

Planowana długość trasy: 30 km

XLII Marsz Długodystansowy Żółtym Szlakiem z KTP ,,Bąbelki" Wyrypa
2017-10-08

Wycieczka pieszaWycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Grzegorz Oskarbski
601970191

Tomasz Dębski
535-940-716
Trasa:
Gdańsk Główny (PKS) - Cygańska Góra - Sobótka - Gaj Gutenberga - Brętowo - Matemblewo - Złota Karczma - Dolina Bobrów - Wzniesienie Marii - Owczarnia - Gołębiewo (głaz, wspólne ognisko) - Źródło Marii - Kacze Buki - Góra Donas - cmentarz witomiński - Gdynia Główna (PKP) oraz trasa w kierunku przeciwnym

Info:
Serdecznie zapraszamy do udziału w XLII Wyrypie która odbędzie się na tradycyjnych trasach żółtym szlakiem w obu kierunkach jednocześnie. Za przejście całego Szlaku Trójmiejskiego można zdobyć odznakę, a w tym dniu za pokonanie całej trasy również odznakę Wyrypy. W Gołębiewie przy Kamieniu Bąbli zapłonie wspólne ognisko dla obu tras gdzie wszyscy tradycyjnie spotkamy się na przerwie.

Zbiórka uczestników trasy z Gdańska przed budynkiem dworca PKS Gdańsk Główny o godzinie 06:50, wymarsz o godzinie 07:00.

Dojazd na trasę z Gdyni pociągiem SKM, który odjeżdża z Gdańska Głównego o 7:00, z Wrzeszcza o 7:06, z Oliwy o 7:14 i z Sopotu o 7:20.
Zbiórka uczestników trasy z Gdyni w holu głównym dworca PKP Gdynia Główna o godzinie 7:35, start o godzinie 7.40.

Spotkanie uczestników obu tras wraz z uczestnikami Rowerypy oraz wycieczki towarzyszącej w Gołębiewie przy Kamieniu Bąbli ok. 12:15.

Planowana długość trasy: 46 km

Wycieczka Towarzysząca XLII Wyrypie
2017-10-08

Wycieczka pieszaWycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Izabela Sobieraj
608261920
isabele20046@gmail.com
Trasa:
Oliwa Pętla Tramwajowa - Gołębiewo (ognisko) - Gdańsk ul. Spacerowa

Info:
Serdecznie zapraszamy na wycieczkę towarzyszącą XLI Wyrypie. Trasa piesza oprócz spaceru po lasach trójmiejskich ma na celu spotkanie wspólne z uczestnikami Wyrypy idącymi z obu kierunków przy naszym pamiątkowym głazie w Gołębiewie.

Prosimy o zabranie kiełbasek do ogniska oraz napojów, będziemy najprawdopodobniej pierwsi na miejscu więc rozpalimy dognisko dla Koleżanek i Kolegów wędrujących dłużej i dalej.

Wymarsz na trasę z pętli tramwajowej Gdańsk Oliwa o godzinie 09:00, zbiórka o godzinie 08:50. Powrót w godzinach popołudniowych.

Planowana długość trasy: 12 km

XV Rowerypa
2017-10-08

Wycieczka rowerowaWycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Andrzej Galikowski
exp.rxxx@tlen.pl
Trasa:
Gdańsk - Straszyn - Otomin - Gołębiewo - Gdynia Chylonia - Witomino - Kolibki - Sopot - Gdańsk

Info:
Po raz piętnasty spotykamy się na trasie rowerypowej pętli dookoła Trójmiasta. Żółty szlak nie jest przejezdny w całości rowerem. Trasa wiedzie fragmentami szlaków turystycznych, spotkamy wszystkie pięć kolorów które przebiegają w okolicy Trójmiasta: ŻÓŁTY-NIEBIESKI-ZIELONY-CZERWONY-CZARNY Będziemy jechać drogami o niewielkim nachyleniu, leśnymi i asfaltowymi. Cała trasa jest przejezdna rowerem trekkingowym. Po drodze m.in. punkt widokowy nad Estakadą Kwiatkowskiego – panorama Gdyni. Wspólnie jedziemy z Gdańska do Gdyni. Dojazd i powrót przejeżdżamy samodzielnie.
Można do nas dołączyć na nadmorskiej ścieżce rowerowej wg planu

=====

6:05 Gdynia Kolibki (koło stacji benzynowej Shell przy centrum handlowym Klif)
6:20 Sopot (wejście na molo, Dom Zdrojowy)
6:25 Jelitkowo (mostek nad Potokiem Jelitkowskim)
6:30 Brzeźno (molo)
6:45 Wrzeszcz (przed Multikinem)
7:00 Gdańsk (przed dworcem PKS)

=====
 
12:15 Gołębiewo - ognisko i spotkanie z piechurami na ich półmetku
15:00 Gdynia Chylonia skrzyżowanie ul. Swarzewska/Kartuska – możliwość powrotu
pociągiem SKM
Od tego miejsca rozpoczniemy powrót w stronę Gdańska

Serdecznie zapraszamy!

Planowana długość trasy: 100 km

Klubowi przodownicy PTTK wpisują propozycje imprez, które zamierzają prowadzić.
Wskazane jest, by odbywało się to najpóźniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Dopiero, gdy dana impreza zostanie zatwierdzona przez prezesa i ukaże się w tym dziale, może być reklamowana na forum.


Regulamin wycieczkowania
z KTP "Bąbelki"

I Wycieczki i imprezy Klubu Turystów Pieszych "Bąbelki" są organizowane przez członków klubu dla innych klubowiczów i kandydatów, a także dla naszych sympatyków oraz przyjaciół. Nie mają one charakteru komercyjnego. Nikt na nich nie zarabia, ale też nikt nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe podczas wspólnego wędrowania.
II Uczestnik wycieczki powinien ubezpieczyć się we własnym zakresie.
III Niepełnoletni mogą brać udział w wycieczkach tylko pod opieką i na odpowiedzialność osób dorosłych.
IV Osoba biorąca czasowo odpowiedzialność za niepełnoletnich musi we własnym zakresie zadbać o pisemną zgodę obojga rodziców lub prawnych opiekunów na udział dzieci pod opieką tejże osoby w danym dniu. Ani klub, ani osoba prowadząca nie bierze odpowiedzialności za żadne zdarzenia i szkody wynikłe podczas tej opieki.
V Prowadzącymi wycieczki, rajdy, spływy i trasy zlotów są przodownicy i inni członkowie społecznej kadry PTTK. Dopuszcza się możliwość prowadzenia wycieczki przez osobę nieposiadającą takich wewnętrznych uprawnień PTTK, jednak tylko dla celów szkoleniowych i pod opieką doświadczonego przodownika.
VI Osoby prowadzącej grupę nie wolno wyprzedzać bez jej wyraźnej zgody. Przy większej liczbie uczestników prowadzący wyznacza spośród doświadczonych turystów osobę zamykającą grupę. Osoby zamykające grupę powinny się zmieniać. Jednak do czasu wyraźnego wskazania zmiany wyznaczona osoba nie może samowolnie zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Pozostali uczestnicy nie powinni utrudniać wypełniania żadnego z tych zadań.
VII Wszyscy uczestnicy wycieczki powinni wykazywać zrozumienie dla działania w grupie, od siebie począwszy. Niedopuszczalne jest np. odłączanie się od grupy bez powiadomienia osoby prowadzącej.
VIII Prowadzący może usunąć z wycieczki osoby zagrażające bezpieczeństwu albo świadomie i uporczywie działające na szkodę wycieczki, klubu lub innych osób.
IX Palenie tytoniu może odbywać się tylko w taki sposób, aby nie przeszkadzało to w najmniejszym stopniu pozostałym uczestnikom imprezy.
X KTP "Bąbelki" nie dąży do powiększania liczby uczestników na swoich imprezach przez osoby, które traktują nasze wycieczki tylko jako jedną z wielu ofert trójmiejskich klubów. Każdy oczywiście może wędrować z nami, aby zdecydować, czy mu odpowiadamy (i wzajemnie). Jednak należy się liczyć z tym, że kiedyś padnie pytanie (z jego lub naszej strony) "Co dalej?"BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki