PIOSENKARIA
Klubu Turystów Pieszych "B±belki"

Strona główna  


Najbliższe "Piosenkaria" odb±d± się 6-8 wrze¶nia 2013r.

KLUB TURYSTÓW PIESZYCH BˇBELKI
XXIII PIOSENKARIA

6-8 wrze¶nia 2013 r. Baza Harcerska w Wygoninie

(66 km od Gdańska)


SPOTKANIA te nigdy nie miały charakteru przegl±du czy festiwalu. S± organizowane przez turystów dla turystów i tak niech pozostanie. Zawsze było na nich mniej szant w porównaniu do pie¶ni o wędrówce, górach, turystyce i innych takich. Ale przy każdej muzyce będziemy się dobrze bawić.

Pierwsze PIOSENKARIA odbyły się w roku 1978 przy le¶nictwie Boroszewo. Potem przez kilka lat Ewa "Bosman" Filipionek organizowała je w Mirachowie. W połowie lat dziewięćdziesi±tych impreza zanikła aby odrodzić się w roku 2002 w Boroszewie. Od 2003 roku organizowana była przez Rycha Betchera w Drzewinie.

Podczas ostatnich PIOSENKARIÓW w trakcie trzech dni imprezy grali i ¶piewali Kapeć ze Słodkiego Całusa Od Buby, ¦liwa z Do Góry Dnem, Dziadzia z Calcjumfolii, Kaha, Olo, Michał i Marcepan z Za Zakrętem, Stasiu Wawrykiewicz, Mariusz "Kudłaty Po¶wi±tny,grupa "Bez Idola" w składzie: Roman "Ucho" Uske, Wojtek Uske, Grzegorz "Wilczur" Wilczewski, Piotr Bakali wielu innych.W imprezie mog± brać udział wszyscy, którzy maj± ochotę spędzić trochę czasu ¶piewaj±c i graj±c na czymkolwiek przy wspólnym ognisku. Każdy uczestnik powinien posiadać ¶piwór oraz ewentualnie karimatę (ponieważ o miejscu na łóżku decyduje kolejno¶ć przybycia do bazy). Ponadto ¶piewniki, instrumenty muzyczne i przeszkadzajki, dobry humor, chęć do ¶piewania i przede wszystkim szacunek dla co bardziej wrażliwych wykonawców.

Rychu BetcherNajlepsza Poezja ¦piewana