zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

Klubowe
Krawędzią Kępy PuckiejO wycieczce: data: 29 marca 2014, uczestników: 8, długość: 19 km, temperatura: 8st, pogoda: słońce, prowadził: Artur Hirniak
Trasa: Wejherowo - Rekowo - Połchowo - Mrzezino
Statystyka:

Opis wycieczki

       Wycieczkę rozpoczeliśmy sprzed dworca PKP w Wejherowie. Ale tym razem cywilizacja nas nie skusiła i przemierzywszy dość szybko uliczki miasta wzdłuż Potoku Cedronu dotarliśmy do lasów otaczajacych miasto. Tu dalszy kierunek miał wyznaczać nam niebieski szlak. Niebo nad nami było jednak bardziej błękitne od starych, zszarzałych znaków namalowanych na drzewach. Na leśnej drodze powitały nas ropuchy szare, leniwie skaczące po piaszczystej drodze. Leśna ściółka z szarej zaczyna zmieniać się w zielone kobierce utkane zawilcami. Szlak malowniczo wije się między wzgórzami. W powietrzu na znak budzącej się wiosny latają motyle, jedne żółte jak słońce zwane cytrynkami, inny ciemny, przepiękny okaz - to rusałka żałobnik.

       Dość niedbale oznakowany szlak wyprowadza nas w "pole" i właściwie wymusza "odcinek specjalny" na przełaj przez góry i doliny. Przekraczamy w końcu nasyp torów kolejowych i przez pole po kukurydzy dochodzimy do drogi. Pobocza zdobią żółte kwiatki podbiału pospolitego. Po obu stronach drogi pola, a nad nimi skowronki prześcigające się w pięknych trelach. Dochodzimy wzdłuż torów do Mrzezina. Tu część grupy postanawia czekać na autobus. Dwójka wędrowców z Arturem na czele postanawia kontynuować wędrówkę korzystając z przepięknej słonecznej pogody.

       Nadmorski Park Krajobrazowy kierujemy się do Kazimierza. Wędrujemy drogą wśród zielonych łąk na których wypatrujemy pasące się łabędzie.Pewnie zdrożone po przylocie. Na mijanym gnieździe siedzi bocian. Prawdziwie wiosenna i przyrodnicza ta wycieczka, którą kończy bieg do nadjeżdzającego autobusu. Dystans wędrówki naszej trójki to 29 km.

Danka Kobylarz

Na trasie wycieczki
Autorzy zdjęć: DK - Danka Kobylarz

Jak to na wycieczce było
tutaj możesz wpisać swoje wrażenia, opinie, uwagi z wycieczki
Imię:      
wpisz swoje imię, tekst, sprawdź czy nie ma błędów, naciśnij WPISZ

wykonał: TDu     email:tdu13@o2.pl   


relacje ogladało już 307 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka narciarska Wycieczka inna / towarzyska
2024-02-21
VII Rajd Narciarski Zemowe Wandre - klub jest współorganizatorem
Kłobuczyno i okolice ~ 50 km

Wycieczka piesza 2024-02-24
Gdyński Szlak Nordic Walking
Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana - czerwony Szlak Nordic Walking - Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana ~ 15 km

Wycieczka piesza 2024-03-02
Kartuzy i okolice
Kartuzy- Kartuzy ~ 25 km

  

  BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki