zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

Klubowe42 Rajd Turystyczny Braniewska Wiosna 2012 - impreza KTP FIGA

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2012-04-13
koniec: 2012-04-15
prowadzący:
Ryszard Betcher
Elbląg - Bażantarnia - Jagodnik - Jezioro Martwe - Milejewska Góra - Frombork - rez. "Pióropusznikowy Jar" - Jezioro Pierzchalskie - Frombork - Ujście - Stara Pasłęka - Braniewo - Święty Kamień - Tolkmicko - Kadyny - Suchacz - Elbląg. W imprezie wzięła udział sześcioosobowa reprezentacja KTP Bąbelkidługość: 187 km
uczestników: 6


Tomek, Rysiek, Darek, Piotrek

Piątek
Jako czterej Bąbelkowi jeźdźcy wyruszyliśmy w piątek z dworca w Elblągu i po wielkich trudach dojechaliśmy do baru mlecznego dwie ulice dalej. Posileni i ociężali od pierogów i kotletów, wyjechaliśmy wreszcie z miasta. Jazda nie trwała długo. Czerwony szlak „Kopernikowski” słynie z wąwozów, jarów i stromych podejść. Niejeden piechur nie poradził sobie z jego przejściem. Pchając rowery pod górę spaliliśmy cały obiad, więc drugą połowę drogi zdecydowaliśmy jechać asfaltem.
W Fromborku przywitano nas babką ziemniaczaną (alias „placek”) i dużą porcja humoru, opowieści turystycznych i muzyki. Frombork 4 rano dla niektórych był nadal porą aktywności.

nasze ajzole

Sobota
Suta „jajówa” na śniadanie i w trasę. Przepiękna trasa przez „Pióropusznikowy Jar” prowadziła do biesiady nad Jeziorem Pierzchalskim. Tam dopadła nas wiosna i godzinny popas w słońcu. Ekspresowy powrót do bazy, kolacja („ruskie przyszli”) i kolejny wieczór z muzyka turystyczną. Wieczorem okazało się, że „sztyca” podsiodłowa u Piotra skończyła swój żywot. Na szczęście przy pomocy opasek Darka i tajemniczych przedmiotów, zwanych w niektórych poznańskich stoczniach „ajzolami”, Piotr dokonał tymczasowej naprawy. Wieczorem dołączył do Rajdu Andrzej prowadzący indywidualną trasę.

Niedziela
Pobudka, parówki i już na trasie, w stronę Braniewa przez Ujście (rychowo) i Nową Pasłękę. W Braniewie wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu i zakończeniu rajdu. Nie tylko tradycyjna braniewska grochówka, ale też dyplom i puchar obciążył Rycha w drodze powrotnej. Postanowiliśmy znaleźć geocache koło Świętego Kamienia. Nie udało się :o). Straciliśmy dużo czasu więc w tempie 35km/h wpadliśmy do Elbląga.
 
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki