zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweW "babie Lato" rowerem

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2022-09-17
koniec: 2022-09-17
prowadzący:
Teresa Graban
Gdańsk Śródmieście- Przejazdowo- Sobieszewo- Świbno- trasa wałem wiślanym- Kiezmark-Tczew PKPdługość: 50 km
uczestników: 3

 Prognoza pogody nie zachęcała do jazdy rowerem. Motto Bąbelków, które brzmi: "Pogoda najgorzej wygląda przez okno" jak najbardziej miało dziś zastosowanie.

Trzech śmiałków dzielnie ruszyło w drogę. Początek rajdu był troszkę zawikłany. W wyniku nieporozumienia, prowadząca ruszyła na trasę 2 minuty za wcześnie. Z jednym z uczestników przez kilka minut "bawiliśmy" się w kotka i myszkę. Za co bardzo przepraszam!

Troszkę zdenerwowani ale już wszyscy razem opuściliśmy Śródmieście. Do Sobieszewa jechaliśmy w pełnym słońcu, nawet wiatr był sprzyjający. Mieliśmy szczęście widzieć dwa zwodzone mosty otwarte dla żeglugi - w Sobieszewie i Przegalinie. Podniesiony most w Przegalinie był niemałą atrakcją, gdyż żaden z uczestników nigdy wcześniej tego nie widział. Nawet pan G., który niezliczoną ilość razy tędy przejeżdżał.

Słońce, wiatr i chmury odgrywające podniebny spektakl, towarzyszyły nam przez całą drogę (ok. 50 km), do momentu kiedy oddały władzę ulewie.

Deszcz zacinał ostro, wiatr spychał nas z wału wiślanego ale my, dzielni rowerzyści mknęliśmy do przodu, nie przejmując się zbytnio. Na horyzoncie tczewski most kolejowy pięknie prezentował się w deszczu. Ulewa na szczęście nie trwała zbyt długo. Nawet porządnie nie zmokliśmy.

W końcowej fazie rajdu znów w pięknym słońcu dotarliśmy do mety. Posileni kawą i ciastkiem u "Sowy" rozjechaliśmy się do domów.

Była to moja pierwsza rowerowa wycieczka jako PTKol. Wyniosłam z niej kilka cennych uwag!

1. NIGDY NIE RUSZAJ PRZED CZASEM!

2. REALIZUJ SWÓJ PLAN!

3. NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ!

4. BĄDŹ MIŁA, NAWET JEŚLI......

                                                                                                                       Teresa Graban

 
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki