zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweZielony Szlak Puszczy Darżlubskiej - etap I

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2022-01-29
prowadzący:
Rita Pluta
Jezioro Dobre - Wielka Piaśnica - Sanktuarium Piaśnickie - Trzy Buki - Miga - Wejherowo długość: 18 km
uczestników: 10

 
Nad urokliwym jeziorem Dobrym przywitała na nas tablica: "Miły turysto...", a na niej parę sugestii jak przyzwoicie zachować się w lesie. Było jeszcze w miarę pogodnie, ale niebawem ponura prognoza pogody miała się ziścić: nie uszło nam na sucho. Raźnym krokiem minęliśmy letniskowe działki Dąbrowy i wybudowania Domatowa. W Wielkiej Piaśnicy zjedliśmy szybko drugie śniadanko, po czym zagłębiliśmy się w las.

Piaśnicka nekropolia poraża skalą zagłady. Kaplica z pionowych słupów symbolizuje stos ofiarny, w niej - figury przedstawicieli różnych stanów. W pobliżu i dalej jest wiele masowych grobów, którymi opiekują się różne organizacje i instytucje.

Las zieleni się barwami sosnowych gałęzi i bujnego poszycia z jagodzisk i mchów. Szlak jest wyraźnie oznakowany, dobrze się idzie.
Schodzimy wzdłuż ciągu oczek wodnych małej retencji, przez Uroczysko, nad Migową Łąkę (użytek ekologiczny). Tuż obok drogi wije się Reda. Niesie sporo wody, ale naprawdę potężna staje się dopiero poniżej leśniczówki Miga, po połączeniu z Kanałem Redy i wodami Bolszewki.

Wchodzimy do Wejherowa ulicą Ofiar Piaśnicy, tą samą, którą w 1939 roku wyjeżdżały "budy" - ciężarówki okryte brezentem, wiozące ludzi do lasu.

Trasa zapisana przez Mirkę: www.traseo.pl/trasa/zielony-szlak-puszczy-darzlubskiej-etap-i/code/jO3hVEOG

Jquery LightGallery
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki