zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweXIX Rowerypa

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2021-10-03
prowadzący:
Waldemar Jankowski
Gdynia Orłowo – Sopot – Gdańsk – Straszyn – Otomin – Gołębiewo – Gdynia Chylonia – Gdynia Witomino – Gdynia Orłowodługość: 95 km
uczestników: 6

Była to moja pierwsza Rowerypa i to od razu jako prowadzącego. Decyzja o prowadzeniu zapadła 5 dni przed startem. Nie podjąłbym się tego zadania, gdyby nie pomoc twórcy, czyli Andrzeja Galikowskiego. Poprowadziłem ją po śladzie zaprojektowanym przez niego, sam bym nie zdążył go przygotować w tak krótkim czasie. Obawiałem się czy utrzymamy się w ramach czasowych, a okazało się że mieliśmy dużo czasu na odpoczynek. Wszystkie podjazdy pokonaliśmy na siodełku. Tylko dwukrotnie z niego schodziliśmy na stromych zjazdach z gałęziami i rozoranym podłożem.
Z miejsca startu wyruszyliśmy w dwie osoby: Karolina i ja, kolejne dwie dołączyły przed Operą – Ela i Beata. Mariusz czekał na nas z piechurami przy gdańskim PKS’ie, a Terenia w Świętym Wojciechu. W Gołębiewie odłączyły się Karolina z Beatą, a reszta dojechała do końca. Z tym, że ja zakończyłem w Gdyni, a pozostali musieli rowerem wrócić jeszcze do domu. Zrobiłem 95 km, Ela 97, Terenia 103,5, a Mariusz 110,5. Cała nasza czwórkę przeszła zaprawę w sierpniu jadąc w Rajdzie dookoła Polski.
Fotorelacja jest symboliczna, nie chciałem tracić czasu na robienie zdjęć. W przyszłym roku będzie ich więcej, wiem że zdążę je pstryknąć i dojechać w czasie na metę.

Waldemar Jankowski

 

Jquery LightGallery
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki