zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweJaśkowy Las historycznie

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2019-01-26
prowadzący:
Tomasz Dębski
Politechnika Gdańska - Królewska Dolina - żółty szlak - Teatr Leśny - Gaj Gutenberga - Podleśna Polana - stary skład amunicji - Srebrzysko długość: 10 km
uczestników: 6

Sobotnia wycieczka nie przyniosła tłumów jakich spodziewał się przodownik. Pod Politechniką Gdańską zjawiło się 3 chętnych. Na trasie dołączyły jeszcze 2 osoby. Łącznie z prowadzącym było 6 osób na 10km trasie.

 

Zaczęliśmy wycieczkę od przejścia przez kampus PG. Doszliśmy do Królewskiej Doliny. Kolejnym krokiem był tor saneczkowy i ślimak. Następnie zeszliśmy kawałek do starej siedziby TVP i starej restauracji loży masońskiej. Niedaleko Teatru Leśnego prowadzący pokazywał na starych fotografiach jak wyglądała festynowa łąka. Przeszliśmy na drugą część jaśkowego parku. Minęliśmy Raj Gutenberga by udać się żółtym szlakiem na kolejny punkt widokowy. Następnie zeszliśmy ze szlaku by poznać historię ,,schodów hańby'' i odpocząć nieopodal schodów w muszli koncertowej. Po krótkiej przerwie wybraliśmy się do starego składu amunicji i żywności. Ostatnim etapem było przejśćie wzdłuż torów PKM by spokojnie pójść wzdłuż stawu retencyjnego Srebrniki.
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki