zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweXIV Zimowy Rajd Pomorski PTTK STOLEMY

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2019-02-08
koniec: 2019-02-10
prowadzący:
Joanna Sylka-Nazaruk D. Nazaruk
Słupsk i okolicedługość: 90 km
uczestników: 144

 

 Jesteśmy po XIV Zimowym Rajdzie Pomorskim PTTK STOLEMY. Po raz pierwszy mieliśmy okazję odwiedzić Słupsk. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością władz samorządowych. Patronat Honorowy nad imprezą objęli  Prezydent Miasta Słupska Pani Krystyna Danilecka - Wojewódzka, Burmistrz Miasta Ustka Pan Jacek Graczyk oraz Starosta Słupski Pan Piotr Lisowski. Odbyły się wszystkie zaplanowane trasy. Trasę młodzieżową prowadziła Izabela Sobieraj, rekreacyjną Grzegorz Oskarbski, długodystansową Tomasz Dębski, rowerową Andrzej Galikowski, kajakową Remigiusz Wróblewski. Ponadto Imprezy na Orientację w postaci ciekawej 3 etapowej Gry Miejskiej przygotował Jarosław Kabuła, a bieg na orientację po Parku Kultury i Wypoczynku oraz Marsze na Orientację w kategorii TP i TO Dobromir Kabuła oboje z zaprzyjaźnionego mini-Klubu Turystyki Wszelkiej ,,Rzułf". Komendantem Rajdu była Joanna Sylka- Nazaruk, obsługę imprezy stanowili Lucyna Anna Belau i Jarosław Kowalczuk.

W piątek rozpoczęliśmy wszyscy razem przed bazą rajdu, która mieściła się w budynku hal sportowych I LO w Słupsku. Następnie na trasy rekreacyjną i długodystansową czekał przygotowany przez miasto autobus który przewiózł ich do Dębnicy Kaszubskiej na start tras. Młodzież i rowerzyści ruszyli na trasy spod szkoły. Po godzinie 13:00 wszyscy uczestnicy meldowali się na przygotowanym ognisku nad rzeką Glaźną koło Krępy Słupskiej gdzie czekały kiełbaski. Wieczorem czas wolny na grę miejską, spacery po Słupsku, integrację oraz nocny bieg na orientację.

Sobota to dzień startu spływu kajakowego. Rowerzyści udali się na południe w Dolinę Słupi, część uczestników z poza woj. pomorskiego pojechała ,,zobaczyć,, morze po wcześniejszym oficjalnym odłączeniu się od grupy na ten dzień. Piechurzy udali się autobusem do Ustki skąd ruszyli po jej zwiedzeniu do Słupska. Młodzież również udała się na północ, na pętlę w okolicy rzeki Słupi i ciekawych kompleksów leśnych. Po trasach na uczestników czekał przepyszny żurek ufundowany przez miasto Słupsk, możliwość darmowego skorzystania z lodowiska miejskiego, udział w marszach na orientację w lasku północnym oraz zwiedzanie Słupska gdzie oprowadził uczestników nasz serdeczny przyjaciel, radny miasta Słupska Paweł Skowroński.

Niedziela to uroczyste zakończenie rajdu, mnóstwo nagród i wyróżnień. Po zakończeniu zaproszenie na wycieczkę pieszą w ramach LXIV Rajdu na Raty ,,Zamki na Pomorzu" z KTP Bąbelki oraz starty tras kajakowej i rowerowej. Było miło, sympatycznie i do zobaczenia na Stolemach w przyszłym roku.

Z-ca Komendanta XIV Stolemów

Daniel Nazaruk

 
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki