zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweMagistrala Węglowa

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2018-04-29
prowadzący:
Jacek Richter
Krzeszna - Gołubie - Skorzewo - Kościerzynadługość: 21 km
uczestników: 11

29 kwietnia spotkaliśmy się na wycieczce z serii Rajd na raty, którego motywem przewodnim są ślady związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, co związane jest z przypadającą w tym roku 100 rocznicą tego wydarzenia. Tematem wycieczki była Magistrala węglowa, wzdłuż której dawnego fragmentu wędrowaliśmy.
Po krótkim wstępie historycznym ruszyliśmy ze stacji kolejowej Krzeszna. Jak zauważyli niektórzy, mocno zmienił się krajobraz przy widocznym ze stacji brzegu Jeziora Ostrzyckiego - bardzo mocno przetrzebione zostały tam drzewa. Na szczęście dalej takich widoków już nie było a zastąpiły je piękne krajobrazy wiosennych Kaszub. Co ciekawe - na trasie spotkaliśmy wędrujących rodzinnie turystów - oby więcej takich spotkań!
Początkowo tras biegła dosłownie wzdłuż torów Magistrali, jednak w Gołubiu odbiliśmy na północny brzeg Jeziora Dąbrowskiego i poruszając się przez przepiękne lasy i łąki do linii kolejowej wrócić znów na chwilę dopiero w okolicach Skorzewa. Tu po krótkim postoju przy pomniku Ofiar II wojny światowej ruszyliśmy dalej przez las, aby powrócić do torów już w samej Kościerzynie, gdzie zakończyliśmy wycieczkę.
Chyba po raz pierwszy na mojej wycieczce dopisała pogoda w czasie całej jej długości - to już tak na marginesie :)
 
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki