zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweZe Strusiem do "Ptasiego Raju"/Koncert CDN

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2015-01-11
prowadzący:
Marcin Strusiński
Górki Wschodnie - Jez. Karaś - Jez. Ptasi Raj - brzeg morza - Dom Kultury "Wyspa Skarbów" w Sobieszewie (występ grupy Ciąg Dalszy Nastąpił ze Strusiem na harmonijce)długość: 8 km
uczestników: 8

Na starcie naszego niedzielnego spaceru, stawiło się osiem osób. Wyspa Sobieszewska przywitała nas deszczykiem wspomaganym dzielnie przez wiatr.
Jako że knajpka przy pętli autobusowej była zamknięta, ruszyliśmy raźno w drogę.
Trasę wskazywały nam wyrysowane na drzewach ptaki (podejrzewam że to kaczki albo kaczory ;-),
które służą do oznaczenia trasy Ścieżki Przyrodniczo Dydaktycznej w rezerwacie Ptasi Raj.
Po trzydziestu minutach doprowadziły nas one do wieży widokowej nad jeziorem Karaś. Po króciutkiej przerwie udaliśmy się w kierunku jeziora Ptasi Raj. Na brzegu tego jeziora napotkaliśmy kolejną wieżę widokową. Rozciągające się z niej widoki oraz stół z ławkami który był osłonięty przed wiatrem zachęciły nas do dłuższej posiadówki.
Po ruszeniu w dalszą drogę okazało się że trasa jest miejscami podmokła. Zmusiło nas to do lekkiej korekty trasy. Najważniejsze jednak, że dotarliśmy do szerokiej sobieszewskiej plaży, która przywitała nas pięknymi widokami oraz wyzierającym spomiędzy chmur słońcem.
Po przejściu 1,5 km opuściliśmy plażę, skręcając w leśną drogę. Zaprowadziła nas ona do Domu Kultury "Wyspa Skarbów" w Sobieszewie. Tutaj nastąpił kres naszej wędrówki.

Kilka osób zostało na koncercie zespołu "Ciąg Dalszy Nastąpił", który miał miejsce w Domu Kultury z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osobom tym, jako członek zespołu składam osobne podziękowania, a wszystkim uczestnikom spaceru dziękuję za wspólnie spędzony czas.
Do zobaczenia na szlaku.
Struś.
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki