zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweJubileusz 55-lecia Klubu Turystów Pieszych ,,Bąbelki" Gdańsk

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2014-11-29
prowadzący:
Daniel Nazaruk
Gdańsk Wrzeszczdługość: 1 km
uczestników: 111

W dniu 29 listopada 2014 roku o godzinie 17:00 spotkaliśmy się w restauracji Hacjenda na spotkaniu z okazji 55-lecia Klubu Turystów Pieszych ,,Bąbelki” Gdańsk. Na spotkanie przybyło 111 uczestników w tym większość stanowili członkowie klubu i dawni członkowie klubu. Każda dekada funkcjonowania klubu opatrzona została swoją delegacją przedstawicieli. Pojawili się założyciele, członkowie klubu z lat 60,70,80,90 oraz obecnie wędrujący i działający w dwóch pierwszych dekadach XXI wieku. Byli również goście na czele z Wiceprezesem ZG PTTK Kol. Stanisławem Sikorą, przedstawiciele Komisji Pieszej, Kajakowej, Krajoznawczej i Fotograficznej Zarządu Głównego PTTK oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów z Braniewa, Gdańska, Gdyni, Solca Kujawskiego, Nowego Dworu Gdańskiego, Kościerzyny. Pojawili się byli prezesi klubu w liczbie trzech na czele z Honorowym Prezesem Stanisławem Strojnym. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru Oddziału Gdańskiego PTTK oraz Proporca KTP ,,Bąbelki”. Tak uroczyście rozpoczęliśmy jubileuszowe spotkanie.
Następnie Prezes Klubu przywitał wszystkich zgromadzonych wraz z gośćmi, a po przywitaniu i krótkim wystąpieniu przeszliśmy do odznaczeń i wyróżnień członków naszego klubu. Wyróżnień było sporo bo aż 67, były dyplomy, odznaki honorowe, medale… zabrakło tylko tych państwowych które niestety nadal są rozpatrywane. Po miłej chwili wyróżnień przeszliśmy do wystąpień gości. Na początku władze PTTK, później przedstawiciele Kół i Klubów. Otrzymaliśmy bukiety, dyplomy i inne niespodzianki. Wystąpili również Staszek Strojny i Magdalena Hempel wspominając ,,starszyznę” oraz lata historyczne klubu. Na koniec odśpiewaliśmy hymn, był okrzyk klubowy, minuta ciszy dla naszych przyjaciół którzy odeszli w ostatnim czasie oraz wyprowadzenie sztandarów co zasugerowało koniec części oficjalnej.
Rozpoczęły się rozmowy, wspomnienia, oglądanie kronik klubowych i wieczorna kolacja z muzyką turystyczną w tle. Jako że spotkanie odbyło się w Andrzejkową Noc o 21 rozpoczęły się tańce, niektórzy dalej wspominali wspólne wyprawy, rajdy, zloty. Zabawa trwała do 3 rano, z relacji uczestników spotkania było przyjemnie i bardzo się wszystkim podobało. Był to również miły czas aby poznać tych którzy kiedyś wędrowali lub osoby które z różnych przyczyn musiały zamieszkać dalej od Gdańska jak nasz Kolega Janusz Kapecki który obecnie mieszka na Roztoczu.
Na koniec serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację jubileuszowego spotkania, a w szczególności Kolegom Grzegorzowi Oskarbskiemu i Janowi Lewickiemu którym z racji pełnionych funkcji w zarządzie klubu przypadło najwięcej pracy, a wykonali ją wzorowo!!!
                                                                                                                                                                                         Prezes
                                                                                                                                                                                       KTP Bąbelki
                                                                                                                                                                                       Daniel Nazaruk
 
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki