zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

Klubowe57 Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej ,,Gniezno - Jankowo Dolne" - impreza obca

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2014-09-11
koniec: 2014-09-14
prowadzący:
Daniel Nazaruk
Gniezno - Jankowo Dolne i okolice. Klub reprezentowało 6 osób.długość: 5 km
uczestników: 158

Rok po tym jak Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej odbywał się u nas w Gdańsku i mieliśmy przyjemność go zorganizować, udaliśmy się do Gniezna aby zwiedzić ciekawą okolicę związaną z Początkami Polskiej Państwowości oraz odebrać wyróżnienia nadane przez Komisję Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK.

W czwartek był czas na zakwaterowanie oraz odbyło się posiedzenie Komisji Turystyki Pieszej ZG w którym uczestniczył nasz prezes. Piątkowy poranek rozpoczął się od śniadania po którym udaliśmy się autokarami do Gniezna z bazy zlotu która mieściła się ok. 10km od Gniezna w miejscowości Jankowo Dolne tuż nad jeziorem. W Gnieźnie zwiedzanie rozpoczęliśmy od Katedry i słynnych drzwi Gnieźnieńskich, następnie spacerowaliśmy po starówce zdobywając wiedzę krajoznawczą. Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad, byliśmy już wtedy w klubowym komplecie. Po posiłku zgłosiliśmy się w miejscu uroczystego rozpoczęcia Zlotu. Tam podczas uroczystości poinformowano, że Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK nadała Dyplom ,,Zasłużonego w Turystyce Pieszej" następującym naszym Koleżankom i Kolegom:

Elżbieta Rabenda, Jan Lewicki, Edwin Nawrocki, Stanisław Strojny, Grzegorz Oskarbski, Ryszard Betcher, Wojciech Atczuk, Tomasz Dunkelmann, Dariusz Wenta, Piotr Żywicki, Waldemar Jankowski

Obecni Kol. Strojny, Oskarbski, Wenta, Jankowski odebrali wyróżnienia zaś pozostałe zostaną wręczone podczas obchodów 55-lecia KTP Bąbelki.

Po tej uroczystości udaliśmy się na prace zespołu znakarskiego, obrady trwały 2 godziny. Po burzliwej dyskusji powróciliśmy do bazy Zlotu. Sobota to dzień wycieczkowy, tego dnia zwiedziliśmy Trzemeszno, Strzelno, Biskupin, Wenecję oraz mieliśmy przyjemność przejechać się kolejką wąskotorową na trasie Biskupin - Wenecja. Wieczorem odbyła się biesiada na ognisku.

Niedziela to czas pożegnań, rano msza święta nad jeziorem, śniadanie i zakończenie z podsumowaniem Zlotu. Zlot to nie tylko czas wędrówek i zwiedzania ale również dodatkowych szkoleń, dyskusji, rozszerzeń uprawnień i poznania PTP z całego kraju. Za rok zapraszają Koledzy z Rzeszowa. Może wybierzemy się w większym gronie...

Jquery LightGallery
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki