zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweZdobywamy Kolejową Odznakę Turystyczną PTTK w stopniu srebrnym cz. 3

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2011-07-30
prowadzący:
Dariusz Wenta
wystawa modelarska w Sopociedługość: 0 km
uczestników: 10

 

zdjęcie zbiorowe tym razem w charakterze gości przy makiecie kolejowej w skali TT przedstawiającą kawałek Szwajcarii

od lewej: Magda, Lucyna, Daro, Danuta, Jacek, Iwona, Mariusz i Danuta


  • na wystawie obecnych było 10 klubowiczów i sympatyków Klubu


Piękna Helena w rzeczywistości .... i na makiecie. Tak po krótce można opisać sobotnią odsłonę cyklu wycieczek pt "Zdobywamy Kolejową Odznakę Turystyczną PTTK" w stopniu srebrnym.

Podczas trzeciej części bąbelkowego zdobywania Odznaki Kolejowej PTTK zaprosilem wszystkich Klubowiczów i Sympatyków  30 lipca 2011 r. (sobota) na godz. 16:00 do Sopotu ul.Kościuszki 22-24 Centrum Kształcenia Ustawicznego na wystawę makiet i modeli kolejowych w skali TT - co jest zgodne z regulaminem odznaki.

Może trochę o samej skali w której reprezentowane były modele. W krajach byłego bloku wschodniego bardzo rozpowszechnioną wielkością była TT (skala 1:120), a to za sprawą dużego producenta kolejek elektrycznych w NRD, Berliner TT Bahnen (BTTB) wcześniej Zeuke & Wegwerth, oraz oczywiście Centralnej Składnicy Harcerskiej, która oferowała tabor, osprzęt oraz budownictwo w wielkości TT.

Prowadzący tym razem w roli wystawcy reprezentuje sekcję modelarską należącą do Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych w Gdyni. Co roku własnie w wakacje odbywa się pokaz modelarski podczas którego można zapoznać się z taborem kolejowym z różnych epok czy pochodzący z różnych krajów. W tym roku zwiedzający  mieli okazję podziwiać największą domową makietę w Trójmieście oraz ... pokaz dymiących i dyszących parowozów.

Akurat w sobotę w ramach pociągu specjalnego na przywitanie rozpoczynającego się Jarmarku Dominikańskiego po kilku latach nieobecności do Trójmiasta zawitał parowóz jako "Flota Wielkopolski" w relacji Poznań - Gdańsk - Poznań.

Daro.


ciekawe linki:

 
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki