zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweZdobywamy Kolejową Odznakę Turystyczną PTTK w stopniu brązowym etap I

dane: trasa: podsumowanie:
data: 2011-03-20
prowadzący:
Dariusz Wenta
Gdańsk Zaspa - Strzyża - Niedźwiednik - Brętowo - Wróbla Staw - Kiełpinek - Matarnia - Port Lotniczy - ul. Barniewicka - Gdańsk Osowadługość: 20 km
uczestników: 19

Za nami pierwszy etap z nowego cyklu "Zdobywany Kolejową Odznakę Turystyczną" (KOLOT) obejmujący zdobycie dwóch stopni brązowego i srebrnego. Tym razem przeszliśmy się trasą ważnej inwestycji naszego województwa - Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która połączy Gdańsk i Gdynię z  lotniskiem w Rębiechowie oraz pozwoli mieszkańcom wielu peryferyjnych dzielnic Trójmiasta szybciej dotrzeć do pracy i szkoły.

Dokonano pierwszych wycinek, widzieliśmy na żywo rozminowywanie terenu. Dla nas nadażyła się świetna okazja do zrobienia pamiątkowych i historycznych fotek no i co najważniejsze przejścia po trasie przyszłej zelektryfikowanej linii dwutorowej.

A wszystko zaczęło się 28 lipca 1909 r. gdy parlament pruski uchwalił ustawę o wybudowaniu linii kolejowej z Gdańska Wrzeszcza do Starej Piły, przez Gdańsk Brętowo, Kiełpinek, Kokoszki i Leźno o długości 19,52 km.

Pogoda idealna na taką historyczną wycieczkę ... 9 wiaduktów za nami no i wiele niespodzianek, takich jak ta obok - bilet okolicznościowy przygotowany specjalnie na ten cykl !

A ciąg dalszy już niebawem. Daro


więcej informacji na stronie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej   


A fotki z relacji poniżej ...
BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki