zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweRajd Rajdów

etap I

O wycieczce: data: 28 września 2008, długość: 24km, liczba uczestników: 18(15 piechurów + 3 rowerzystów), temperatura: 12-16, pogoda: słońce, chmury i trochę deszczu prowadziła: Magdalena Hempel
Trasa: Starogard Gdański - Lasy Szpęgawskie - Jezioro Żygowickie - Trzcińsk - Skarszewy

Zdjęcie zbiorowe
Na zdjęciu: grupa we wsi Ciecholewy
Aby powiększyć zdjęcie kliknij na nim

Trasa wycieczki
Aby zobaczyć całą mapkę, kliknij na niej mapka za zgodą BIK

Opis wycieczki

       Ze Starogardu wyszliśmy w kierunku północno-wschodnim i Lasami Szpęgawskimi doszliśmy nad Jezioro Płaczewskie. Tam nastąpiła ogólna informacja o idei Rajdu Rajdów, i o wycieczce z 1965 roku, którą właśnie powtarzaliśmy. Zaprezentowano również znaczki rajdowe towarzyszące niegdyś poszczególnym rajdom. Uczestnicy wpisali swoją obecność w specjalnym zeszycie, który trafi do naszych klubowych materiałów archiwalnych.
       Pogoda była dobra. Nad Jeziorem Płaczewskim spotkaliśmy się z pierwszym rowerzystą - Staszkiem Rhode, a wkrótce, po minięciu pomnika i grobów, upamiętniających osoby pomordowane w tych lasach, dojechali do nas Tdu z Ewą, którzy towarzyszyli nam na piechotę spory kawałek drogi. Niektórzy po drodze zbierali grzyby, ale Rychu wprawił nas w prawdziwe zakłopotanie, bo zbierał tylko muchomory, które - jak mówił - jada od lat. Dorota nie oponowała, więc widocznie ich rodzina jest uodporniona na ten przysmak.
       Zbieranie grzybów i powitania z rowerzystami wybitnie opóźniły nasz przemarsz i końcówka wycieczki odbyła się w dość szybkim tempie, a do tego zrobiło się paskudnie zimno i zacinał deszcz. Wszyscy z przyjemnością rozsiedliśmy się w ciepłym autobusie.
       Autobus ze Skarszew, zgodnie z informacją uzyskaną w Gdańsku, miał odjazd o 16.50, a w Starogardzie podano godzinę odjazdu o 16.45, na miejscu okazało się, że autobus odjeżdżał o 16.35. Podaję to pod rozwagę osobom które będą prowadziły następne wycieczki.
Magdalena Hempel

Bąbelki na trasiea teraz odpoczywamykolarze też z nami byli
i parę widoczkówAutorzy zdjęć: EH-Ewa Hetmańska, ER-Ela Rabenda, GO-Grzegorz Oskarbski, TDu-Tomek Dunkelmann

wykonał: TDu     email:tdu@awf.gda.pl   


relacje ogladało już 3308 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza 2024-04-27
Przez Klify Kaszubskie - klub jest współorganizatorem
Chłapowo - Ostrowo ~ 13 km

Wycieczka inna / towarzyska
2024-04-30
Wystawa fotograficzna
Gdańsk- Przymorze ~ 1 km

Wycieczka piesza 2024-05-01
Majówka na Mierzei
Przystań promowa w Świbnie - Mikoszewo - Stacja Żuławskiej Kolejki Dojazdowej w Mikoszewie - Muzeum Stutthof w Sztutowie - Szlak Jantarowy - Mikoszewo przystań - Świbno ~ 15 km

  

  BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki