zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

Klubowe



Szlaki regionu słupskiego II-IV
czerwony, niebieski i czarny szlak w Słowińskim Parku Narodowym

O wycieczce: data: 30 czerwca 2007 - 1 lipca 2007, cała trasa: 52 km, liczba uczestników: 8, pogoda: ciepło, chwilami słońce i deszcz prowadził: Darek Wenta
Trasa: dzień 1: Łeba - Słowiński Park Narodowy - Góra Łącka - Wydma Czołpińska - latarnia morska - Czołpino - Smołdziński Las dzień 2: Smołdziński Las - Czołpino - Jez. Dołgie Duże - Jez. Dołgie Małe - leśn. Gardna - Rowy

Część grupy na trasie
Aby powiększyć zdjęcie kliknij na nim

    Na weekend przed OWRP zaplanowałem przejście kolejnego odcinka międzynarodowego E9. Przesiadamy się w Lęborku, gdzie spotykamy resztę chętnych czyli silną grupę trzyosobową KTP ORŁY ze Słupska. Szynobus dowiózł nas na miejsce startu czyli Łebę. Mamy początek sezonu, mnóstwo turystów. Szybkie zakupy na głownej promenadzie miasta, zaglądamy do informacji turystycznej i ruszamy na szlak. Jest piękna słoneczna pogoda. Udajemy się do miejscowości Rąbka - granicy Słowińskiego Parku Narodowego. Po drodze mijamy ruiny zasypanej przez Madwiny (ruchome wydmy) starej cześci Łeby a właściwie tego, co zostało czyli szczątki cmentarza. Pierwszym miejscem postoju jest ekspozycja sprzętu wojskowego w wyrzutni rakiet. Przechodzimy przez najwyższą wydmę Górę Łącką (42 mnpm), podziwiamy wędrujące z prędkością 3-10 metrów na rok otaczające nas wydmy.

Pierwszy dzień trasy













      Dalszy ciąg szlaku biegnie wzdłuż linii brzegowej. Tutaj dopada nas potężna ulewa nie pozostawiając na nas suchej nitki. Po drodze zawiadamiamy dyrekcję Parku Narodowego o zdechłej foce i udajemy się ku Wydmie Czołpińskiej. Wieczorkiem dochodzimy do naszej agroturystyki, w typowo turystycznej miejscowości Czołpiński Las. Dobrze że wśród nas był rowerzysta, tak zostalibyśmy bez środków spożywczych - jedyny sklep w okolicy oferował tylko słodycze, lody i ... pamiątki. Po nocnym suszeniu obuwia i rzeczy wyruszamy czarnym szlakiem na latarnie w Czołpinie. Następuje zmiana kadrowa w ekipie słupskiej. Wczoraj z powodu warunków atmosferycznych nie przetrwali ponoć najmocniejsi członkowie Orłów. Dobrze że chociaż prezes utrzymał honor klubu.

Drugi dzień trasy













      Zbudowana w 1875 roku latarna na wysokość około 25 m. W pobliżu znajdują się opuszczone zabudowania mieszkalno-gospodarcze należące niegdyś do latarników. Słowiński Park Narodowy ma około 33 tys. ha powierzchni z czego 10000 ha zajmują wody śródlądowe w postaci jezior: Dołgie Duże, Dołgie Małe i Gardno - obok których przechodzimy i robimy sobie dłuższe postoje. Popołudniem docieramy do kresu naszej wycieczki jaką jest atrakcyjna miejscowość wczasowa Rowy.

Autor zdjęć: Daro - Darek Wenta

wykonał: TDu     email:tdu@awf.gda.pl   

relacje ogladało już 3265 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza Wycieczka rowerowa 2024-10-12
LVIII Zlot Jesienny KTP Bąbelki IZBICA 2024
Łeba- Gać- Żarnowska- Izbica(nocleg)- Zgierz- Ciemino- Główczyce ~ 25 km

Wycieczka rowerowa 2024-10-12
LVIII Zlot Jesienny KTP Bąbelki IZBICA 2024 - trasa rowerowa
Lębork – Krępkowice – Stowięcino – Główczyce – Izbica (nocleg) – Łeba – Ulinia – Łebień – Garczegorze – Lębork ~ 111 km

Wycieczka piesza 2024-10-19
Jubileuszowe 65km
Reda Rekowo- Sopot Kamienny Potok SKM ~ 65 km

  

  



BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki