zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

Klubowe



20050130
Szukamy Głazów Narzutowych

czyli kamienie w śniegu

O wycieczce: data: 30 stycznia 2005, długość: 14km, czas marszu: 3 godziny 36 minut, czas postojów:1 godzina 18 minut, liczba uczestników: 18, temperatura: -1, prowadziła: Magdalena Hempel
Trasa wycieczki: Rumia - czarny szlak - glaz nr 139 - głaz nr 110 - czarny szlak - Rumia
Na trasę wyruszyło 18 osób: Ania, Danka, Dorota, Ewa, Irena, Jagoda, Magdalena, Renia, Tadea, Cezary, Janusz, Darek, Marek M, Marek, Krzysztof, Rychu, Tomek

Uczestnicy wycieczki
Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nim


Trasa wycieczki

Aby zobaczyć całą mapkę, kliknij na niej                              mapka za zgodą EKO-KAPIO


     Znów wyruszamy na poszukiwanie "Głazów - pomników przyrody nieożywionej". Będziemy penetrować tereny między Rumią a Zbychowem w pobliżu Szlaku Zagórskiej Strugi.
     Pozycje głazów mamy przeniesione z mapy do GPS. Pewni więc sukcesu idziemy na trase. Pierwsza pozycja wypada na stoku, z mozołem wdrapujemy się na górę a głazu ani śladu. Poza niedużymi kamieniami nic nie ma. Leżący wszędzie śnieg maskuje dokładnie teren.
Idziemy dalej, sprawdzamy kolejne pozycje, ciągle nic, wszędzie tylko śnieg, zrezygnowani ponawiamy kolejną próbę w okolicy głazu nr 139 i niespodzianka, jest piękny głaz i rosnący na nim buk. Podziwiamy wspaniały obiekt i robimy pamiątkowe zdjęcia.
W pobliżu powinien znajdować się kolejny głaz o nr 110 i dziemy w jego kierunku GPS pokazuje odległość 300m, i wtedy, ku naszemu zaskoczeniu, jest, dużo bliżej niz pokazywała to mapa.
Niestety pozycje naniesione na mape sa tylko orientacyjne, znaleźliśmy tylko dwa glazy o numerach 139 i 110 a ich dokładną pozycje podajemy na naszych mapkach.

Na trasie













autorka zdjęć: EH - Ewa Hetmańska

wykonał: TDu    email: tdu13@o2.pl


relacje ogladało już 2772 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza 2026-06-13
Elbląg i jego atrakcje.
Elbląg ~ 14 km

Wycieczka piesza 2026-06-20
IV Powitanie Lata - Bastion św. Gertrudy Gdańsk
PKS Gdańsk przy wejściu na żółty szlak trójmiejski – okolice Wroniej Górki (Ognisko) – Bastion św. Gertrudy (Opływ Motławy) - Powitanie Lata o godz. 4:10 - zejście do SKM Gdańsk Śródmieście ~ 5 km

Wycieczka rowerowa 2026-06-26
Szlak Łyny
Nidzica – Dobrzyń – Olsztyn – Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński – Bartoszyce – Sępopol – Masuny – Korsze – Kętrzyn ~ 226 km

  

  



BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki