zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
planowane

Cykliczne

Klubowe
Oficjalny, chronologiczny wykaz imprez
organizowanych przez KTP "Bąbelki"XX Jubileuszowy Rajd Pomorski "KLUKA"
od 2019-05-24

do 2019-05-26

Wycieczka pieszaWycieczka rowerowaWycieczka kajakowaWycieczka inna / towarzyskaWycieczka InO
kontakt:

Jarek Kowalczuk
603603641
jarekow@vp.pl

Tomasz Dębski, Waldemar Jankowski, Daniel Nazaruk, Marcin Strusiński, Remigiusz Wróblewski
Info:
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XX Jubileuszowym Rajdzie Pomorskim PTTK „ Kluka”. To niesamowita impreza którą mamy przyjemność organizować nieprzerwanie od 20 lat na terenie województwa pomorskiego.

Trasy tegorocznej edycji przebiegać będą w sercu Szwajcarii Kaszubskiej z bazą w Kartuzach. Przygotowane są trzy trasy piesze: długodystansowa, rekreacyjna, młodzieżowa oraz rowerowa i kajakowa. Ponadto przewidujemy grę miejską na orientację i krótkie InO. W swych turystycznych planach nie zapomnijcie o tej imprezie. Termin warto zaklepać już teraz.


Więcej szczegółów wkrótce. Prosimy o śledzenie aktualizacji.

regulamin
karta zgłoszeniowa
 

Planowana długość trasy: 80 km

LIV Zlot Wiosenny KTP „Bąbelki” - organizacja i trasa piesza
od 2019-06-01

do 2019-06-02

Wycieczka pieszaWycieczka rowerowaWycieczka kajakowa
kontakt:

Waldemar Jankowski
607040009
jankowski.waldemar@gmail.com

Tomasz Jaworowski, Remigiusz Wróblewski
Trasa:
piesza: Kaliska - Czarne - Ocypel - Łoboda - Śliwice

Info:
Serdecznie zapraszamy klubowiczów i sympatyków na LIV Zlot Wiosenny KTP „Bąbelki”. Baza zlotu będzie w Ośrodku Wypoczynkowym Jaszczurówka w Ocyplu. Koszt noclegu 40 zł, obiadokolacji 25 zł, a śniadania 15 zł. Będą trzy trasy: piesza prowadzona przez Waldemara Jankowskiego, rowerowa prowadzona przez Tomasza Jaworowskiego i kajakowa organizowana przez Remigiusza Wróblewskiego. Można też dojechać na bazę własnym transportem.
Na trasie kajakowej będzie trzeba ponieść dodatkowy koszt wynajmu kajaku i dojazdów na trasę i z powrotem, wstępnie będzie to 30 zł dziennie.
Zgłoszenie udziału wraz wyborem trasy i z zakresem świadczeń proszę przesyłać na adres jankowski.waldemar@gmail.com, a wpłaty przelewać na moje konto 08 1140 2004 0000 3402 5262 1003 do dnia 24 maja. W przypadku trasy kajakowej należy przesłać zgłoszenie także na adres elenion@poczta.fm.

trasa piesza:
Rozpoczynamy w sobotę 1 czerwca na przystanku PKP Kaliska. Dojazd pociągiem PR ze Słupska do Bydgoszczy, który odjeżdża z Gdyni Głównej o 7:38, z Sopotu o 7:47, z Gdańska Oliwy o 7:51, z Gdańska Wrzeszcza o 7:56 i z Gdańska Głównego o 8:02. W Tczewie przesiadamy się na pociąg do Chojnic. Wysiadamy w Kaliskach o 9:31.
W niedzielę 2 czerwca wyruszamy z bazy o 10:00. O 15:19 wsiadamy w Śliwicach do pociągu Arrivy z Czerska do Laskowic Pomorskich, gdzie przesiadamy się na pociąg z Bydgoszczy. W Gdańsku Głównym będziemy o 18:05, pociąg kończy bieg w Gdyni Chyloni o 18:36.
 

Planowana długość trasy: 21 km

Góry Sowie
od 2019-06-14

do 2019-06-23

Wycieczka piesza
kontakt:

Grzegorz Oskarbski
601970191

goskarbski@wp.pl
Trasa:
Wambierzyce - Ścinawka Średnia - Sarny - Nowa Ruda - Góra św. Anny 647 m - Góra Wszystkich Świętych 648 m - Słupiec - Srebrna Góra - Malinowa 839 m - Kalenica 964 m - Przełęcz Jugowska - Wielka Sowa 1014 m - Walim - Sztolnie Walimskie - Podziemne Miasto Osówka - Riese Włodarz - Włodarz 811 m - Głuszyca - ... - Pasterka - Broumowskie Ściany - Police nad Metuji - ... - Teplice nad Metuji - Skalne Miasto Adršpach - Dolni Adršpach

Info:
Zapraszamy do udziału w wycieczce pieszej po Górach Sowich.

Wędrować będziemy bez bagażu głównego na plecach. Przewidywana jest jedna stała baza wypadowa w Nowej Rudzie lub Kłodzku.
Zaplanowane są dwie wycieczki po terenie Czech (Broumowskie Ściany i Skalne Miasto Adršpach). Noclegi w pokojach 2-3 osobowych ze śniadaniem w cenie około 60 zł/osobę/noc. Na przejazdy na start i z mety dziennych odcinków należy przewidzieć około 250 zł. Wskazane jest posiadanie ważnej legitymacji PTTK. 
 
Zamiar udziału w wycieczce należy zgłaszać prowadzącemu do 30 kwietnia 2019 r.
Przy zapisie obowiązuje zaliczka w wysokości 200 zł na pokrycie kosztów rezerwacji noclegów.
 
Wycieczka przeznaczona dla członków i aktywnych sympatyków KTP Bąbelki. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w imprezie w miarę wolnych miejsc.
 
UWAGA: Z przyczyn losowych zwolniło się jedno miejsce. Zainteresowanych uczestnictwem w wycieczce proszę o kontakt.
 
Planowana długość trasy: 125 km

Podlasie
od 2019-06-15

do 2019-06-23

Wycieczka rowerowa
kontakt:

Waldemar Jankowski
607040009
jankowski.waldemar@gmail.com
Trasa:
Sycze – Kleszczele – Hajnówka – Białowieża – Białoruś (Puszcza Białowieska) – Narewka – Gródek – Kruszyniany – Sokółka – Dąbrowa Białostocka – Augustów

Info:
Zapraszam na kolejną rowerową wycieczkę Dookoła Polski. Tym razem będziemy jechać przez Podlasie. Trzeciego dnia zwiedzimy białoruską część Puszczy Białowieskiej (potrzebny jest paszport). Kto go nie ma będzie mógł odpocząć w Białowieży i następnego dnia jechać razem z grupą w dalszą trasę.
Rozpoczynamy w sobotę 15 czerwca na przystanku kolejowym Sycze (11 km na wschód od Siemiatycz). Skończymy w Augustowie, do którego dojedziemy w sobotę 22 czerwca popołudniu. W niedzielę rano będziemy mieli jeszcze okazję objechać augustowskie jeziora.
Prowadzący nie organizuje dojazdu i powrotu dla wszystkich osób. TLK zabiera tylko 4 rowery. Planowany dojazd dla grupy „pociągowej”, to wyjazd w piątek do Siedlec gdzie nocujemy i ranny dojazd pociągiem osobowym na miejsce startu. Powrót z Augustowa (w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano) do Białegostoku i dalej do Trójmiasta.
Osoby, które zdecydują się na podróż samochodem mogą dojechać nim w piątek do Białymstoku. Wtedy na miejsce startu dojadą rano pociągami osobowymi. Z Augustowa także pociągiem osobowym wrócą w niedzielę na 13:44 do Białegostoku.
Wycieczka organizowana jest tylko dla członków i aktywnych sympatyków klubu TP „Bąbelki”. Ilość miejsc jest ograniczona. Termin zgłoszenia (e-mail’em do prowadzącego) do 31 marca.
 

Planowana długość trasy: 420 km

LX Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy "Pomorze Środkowe" - Klub jest organizatorem
od 2019-07-07

do 2019-07-20

Wycieczka pieszaWycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Daniel Nazaruk
783466442
danielnazaruk1@gmail.com

Grzegorz Oskarbski, W. Atczuk, T. Jaworowski, D. Rabenda, E. Rabenda, P. Bojas, J. Sylka- Nazaruk
601-970-191
Trasa:
Trasa nr 2 Wałcz - Zdbice - Nadarzyce - Borne Sulinowo - Ciemino - Szczecinek - Spore - Biały Bór - Żydowo - Mostowo - Manowo - Koszalin

Info:
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w LX OWRP "Pomorze Środkowe". LX OWRP - Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy to główna impreza turystyki pieszej w naszym kraju. Odbywa się nieprzerwalnie od 1960 roku. Mamy przyjemność organizować ją po raz czwarty po imprezach w roku 1966,1998 i 2014. Na rok 2019 przygotowaliśmy trzy trasy dwutygodniowe z możliwością uczestnictwa w mniejszym wymiarze czasu na każdej z nich. Wyjątkowo wybraliśmy głównie tereny województwa zachodniopomorskiego gdzie ostatnio impreza ta miała miejsce w 1992 roku. Trzy trasy zakończą swój bieg w Koszalinie. To impreza na której warto być i warto się pokazać.

Naszym klubowiczom i sympatykom proponujemy wspólny wyjazd klubowy na trasę nr 2. Tradycyjnie jak w ostatnich latach szefem naszej grupy na trasie będzie Grzegorz Oskarbski z którym będzie możliwość wspólnego wędrowania.

Regulamin LX OWRP

Tym razem Rajd organizowany jest przez PTTK Oddział Gdański im. dr. Jerzego Szukalskiego i Klub Turystów Pieszych Bąbelki. Zgłaszamy się indywidualnie wypełniając kartę zgłoszeń lub formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie imprezy (w linku poniżej). Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 maja 2019 roku.

Planowana długość trasy: 240 km

wiecej informacji »


Rajd na raty „Zamki na Pomorzu” - etap VII Zamki Pojezierza Krajeńskiego
od 2019-07-27

do 2019-07-28

Wycieczka piesza
kontakt:

Waldemar Jankowski
607040009
jankowski.waldemar@gmail.com
Trasa:
Czarne – Czernica – Rzeczenica – Gwieździn (nocleg w Człuchowie) – Grodzisko – Turm–Berg (niem.) – Olszanowo – Biskupnica;

Info:
Zapraszamy na kolejny niezwykły etap LXIV Rajdu na Raty po północnych rubieżach Pojezierza Krajeńskiego. To etap wakacyjny, dwudniowy z noclegiem w Człuchowie (piątek i sobota, z uwagi na trudny dojazd komunikacją publiczną). W sobotę zobaczymy pozostałości po zamku w Czarnem (o ile będzie to możliwe) oraz pozostałości zamku w Człuchowie (pod względem wielkości był drugim po Malborku), a więc dwa zamki z zachodnich terenów dawnego Państwa Krzyżackiego. W niedzielę wejdziemy na nie posiadające polskiej nazwy najwyższe wzniesienie Pojezierza Turm–Berg (222,75 m n.p.m.).
Wyjazd do Człuchowa w piątek 26 lipca o godzinie 14:59 z Gdyni Głównej (o 15:23 z Gdańska Głównego) pociągiem PR jadącym do Malborka, z przesiadkami w Tczewie i Chojnicach. Powrót z Biskupnicy w niedzielę 28 lipca o godzinie 16:34 pociągiem PR z przesiadkami w Chojnicach i Tczewie. W Gdańsku Głównym będziemy o 19:33, a w Gdyni Głównej o 19:56. Uwaga: godziny odjazdów mogą się zmienić.
Istnieje również możliwość indywidualnego dotarcia do Człuchowa np. własnym transportem, jednakże przy zgłoszeniu o tym fakcie należy poinformować prowadzącego.

Wycieczka organizowana jest tylko dla członków i aktywnych sympatyków klubu TP „Bąbelki”. Ilość miejsc jest ograniczona.
Termin zgłoszenia (e-mail’em do prowadzącego) do 9 czerwca.
 

Planowana długość trasy: 48 km

Wakacyjny Spływ Łyną
od 2019-08-03

do 2019-08-11

Wycieczka kajakowaWycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Ryszard Betcher
512393396
rychubet@wp.pl
Trasa:
rzeka Łyna: Barkweda - Kłódka - Dobre Miasto - Lidzbark Warmiński - Rogóż - Perkujki - Bartoszyce - Szylina Wielka - Sępopol - Stopki

Info:
Zapraszamy na dziewięciodniowy spływ o charakterze rekreacyjnym rzeką Łyną. Ruszymy z okolic Olszyna i popłyniemy do Stopek leżących już blisko Obwodu Kaliningradzkiego. 
Po uzgodnieniu możliwy jest dowóz sześciorga uczestników z Gdańska (lub np. Tczewa) do Lidzbarka Warmińskiego w sobotę 3 sierpnia przed południem oraz powrót też z Lidzbarka w niedzielę 11 sierpnia wg ustalonej przez kierowcę-klubowicza "zrzutki" na paliwo.
Z Lidzbarka pojedziemy wraz z kajakami na start do Barkwedy. Podobnie ze Stopek wrócimy z kajakami ostatniego dnia do Lidzbarka Warmińskiego.
Długości etapów dziennych wynoszą kolejno 12, 18, 11, 15, 21, 16, 18, 13, 11 km, więc dyscyplinę wczesnych wodowań darujemy sobie. Możemy nawet skrócić spływ o ostatni etap wykorzystując jeden dzień na wypoczynek (podwójny nocleg).
Opłata za wynajem kajaków, wioseł i kamizelek oraz ich przewóz z Lidzbarka na start, a także z mety spływu do Lidzbarka w zależności od liczby uczestników oscylować będzie blisko kwoty 200-250 zł na osobę.
Dodatkowo można będzie wypożyczyć fartuch, beczułkę lub torbę wodoszczelną - każde w cenie ok. 5 zł za dzień.
Opłat za rozbicie namiotów prowadzący nie przewiduje (w każdym razie minimalne).
Kilka sklepów będzie niedaleko noclegów albo w miejscowościach, przez które przepłyniemy ale jednego razu zaopatrzymy się na dwa dni. No chyba, że sobie zamówimy dowóz wiktuałów.
Liczba miejsc jest ograniczona. Do końca maja zbierane są zgłoszenia ale decyduje kolejność wpłacenia 100 zł zaliczki.
Szczegółowy opis trasy spływu znajduje się w przewodniku poniżej na stronach 30-47 (mapki 7-15).
Opis przystani kajakowych, które w większości będą naszymi bezpłatnymi biwakami jest na stronach 4-11.

Planowana długość trasy: 135 km

wiecej informacji »


Wyprawa z Gandalfem – XXXVI. Okolice Szczecina
od 2019-08-15

do 2019-08-18

Wycieczka piesza
kontakt:

Waldemar Jankowski
607040009
jankowski.waldemar@gmail.com
Trasa:
Szczecin Podjuchy – Wzgórza Bukowe – Szczecin Klęskowo; Trzeszczyn – Równina Wkrzańska – Tanowo – Trzebież; Leśno Górne – Wzniesienia Szczecińskie – Szczecin Niemierzyn; Szczecin Gumieńce – Szczecin Stare Miasto

Info:
Przez trzy dni będziemy wędrować po Pobrzeżu Szczecińskim wchodząc na najwyższe wzniesienia pobliskich mezoregionów (Wzgórza Bukowe, Równina Wkrzańska, Wzgórza Szczecińskie). Zwiedzimy też Nowe Warpno, w którym znajdowało się stworzone na wzór krymskiego Arteka Miasteczko Dziecięce. Ostatniego dnia, już z plecakami, zwiedzimy wszystkie obiekty OKP, które znajdują się w Szczecinie.
Wyjazd do Szczecina w środę 14 sierpnia pociągiem TLK odjeżdżającym o 16:27 z Gdyni Głównej (15:54 z Gdańska Głównego). Powrót ze Szczecina w niedzielę 18 sierpnia pociągiem TLK o godzinie 17:06. W Gdyni Głównej będziemy o 21:35, a w Gdańsku Głównym o 21:35. Uwaga: godziny odjazdów mogą się zmienić.
Wycieczka organizowana jest tylko dla członków i aktywnych sympatyków klubu TP „Bąbelki”. Ilość miejsc jest ograniczona. Termin zgłoszenia (e-mail’em do prowadzącego) do 30 kwietnia.

Planowana długość trasy: 65 km
więcej "Wyprawa z Gandalfem"

Wyprawa z Gandalfem - XXXVII. Bieszczady
od 2019-08-24

do 2019-09-01

Wycieczka piesza
kontakt:

Waldemar Jankowski
607040009
jankowski.waldemar@gmail.com
Trasa:
Lutowiska – Otryt – Zatwarnica – Terka – Wołkowyja – Polańczyk – Baligród – Dołżyca – bacówka Jaworzec – Wetlina – Roztoki Górne – Żubracze – Balnica – Nowy Łupków

Info:
Ta wycieczka będzie nietypowa dla mnie, inna niż wszystkie moje. Wędrować będziemy bez ciężkich bagaży na plecach. Nocujemy wpierw 2 noce w Lutowiskach, a potem mamy 6 noclegów w Dołżycy. Na trasę i z trasy będziemy dojeżdżać wynajętym busem.
Wycieczka spełnia wymagania na dużą odznakę GOT w grupie Beskidy – część wschodnia „BW–B”.
Wyjazd do Rzeszowa w piątek 23 sierpnia nocnym pociągiem TLK, który jedzie do Lwowa. Powrót z Cisnej w niedzielę 1 września busem do Krakowa, a stamtąd TLK do Trójmiasta.
Wycieczka organizowana jest tylko dla członków i aktywnych sympatyków klubu TP „Bąbelki”. Ilość miejsc jest ograniczona.

Termin zgłoszenia (e-mail’em do prowadzącego) do 30 kwietnia.
 

Planowana długość trasy: 200 km
więcej "Wyprawa z Gandalfem"

Klubowi przodownicy PTTK wpisują propozycje imprez, które zamierzają prowadzić.
Wskazane jest, by odbywało się to najpóźniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Dopiero, gdy dana impreza zostanie zatwierdzona przez prezesa i ukaże się w tym dziale, może być reklamowana na forum.


Regulamin wycieczkowania
z KTP "Bąbelki"

I Wycieczki i imprezy Klubu Turystów Pieszych "Bąbelki" są organizowane przez członków klubu dla innych klubowiczów i kandydatów, a także dla naszych sympatyków oraz przyjaciół. Nie mają one charakteru komercyjnego. Nikt na nich nie zarabia, ale też nikt nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe podczas wspólnego wędrowania.
II Uczestnik wycieczki powinien ubezpieczyć się we własnym zakresie.
III Niepełnoletni mogą brać udział w wycieczkach tylko pod opieką i na odpowiedzialność osób dorosłych.
IV Osoba biorąca czasowo odpowiedzialność za niepełnoletnich musi we własnym zakresie zadbać o pisemną zgodę obojga rodziców lub prawnych opiekunów na udział dzieci pod opieką tejże osoby w danym dniu. Ani klub, ani osoba prowadząca nie bierze odpowiedzialności za żadne zdarzenia i szkody wynikłe podczas tej opieki.
V Prowadzącymi wycieczki, rajdy, spływy i trasy zlotów są przodownicy i inni członkowie społecznej kadry PTTK. Dopuszcza się możliwość prowadzenia wycieczki przez osobę nieposiadającą takich wewnętrznych uprawnień PTTK, jednak tylko dla celów szkoleniowych i pod opieką doświadczonego przodownika.
VI Osoby prowadzącej grupę nie wolno wyprzedzać bez jej wyraźnej zgody. Przy większej liczbie uczestników prowadzący wyznacza spośród doświadczonych turystów osobę zamykającą grupę. Osoby zamykające grupę powinny się zmieniać. Jednak do czasu wyraźnego wskazania zmiany wyznaczona osoba nie może samowolnie zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Pozostali uczestnicy nie powinni utrudniać wypełniania żadnego z tych zadań.
VII Wszyscy uczestnicy wycieczki powinni wykazywać zrozumienie dla działania w grupie, od siebie począwszy. Niedopuszczalne jest np. odłączanie się od grupy bez powiadomienia osoby prowadzącej.
VIII Prowadzący może usunąć z wycieczki osoby zagrażające bezpieczeństwu albo świadomie i uporczywie działające na szkodę wycieczki, klubu lub innych osób.
IX Palenie tytoniu może odbywać się tylko w taki sposób, aby nie przeszkadzało to w najmniejszym stopniu pozostałym uczestnikom imprezy.
X KTP "Bąbelki" nie dąży do powiększania liczby uczestników na swoich imprezach przez osoby, które traktują nasze wycieczki tylko jako jedną z wielu ofert trójmiejskich klubów. Każdy oczywiście może wędrować z nami, aby zdecydować, czy mu odpowiadamy (i wzajemnie). Jednak należy się liczyć z tym, że kiedyś padnie pytanie (z jego lub naszej strony) "Co dalej?"BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki