zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
planowane

Cykliczne

Klubowe
Oficjalny, chronologiczny wykaz imprez
organizowanych przez KTP "Bąbelki"Rajd na raty „Śladami niepodległości” - 7. Bitwa o Kępę Oksywską
2018-09-23

Wycieczka piesza
kontakt:

Waldemar Jankowski
607040009
jankowski.waldemar@gmail.com
Trasa:
Gdynia Oksywie – Babie Doły – Mechelinki – Rewa

Info:
Zapraszamy na kolejny etap Rajdu na raty, na którym zapoznamy się z przebiegiem walk na Oksywiu oraz z postacią płk. Stanisława Dąbka. Trasa będzie w większości biegła brzegiem zatoki. Po drodze zwiedzimy kościół i cmentarze na Oksywiu, rezerwat Mechlińskie Łąki i cypel rewski.

Spotkamy się na peronie SKM w Gdyni Głównej przy zejściu do Dworca Głównego o 8.45. Następnie przejdziemy na przystanek autobusowy przy Hali, skąd pojedziemy autobusem na Oksywie.
Dojazd pociągiem SKM, który odjeżdża z Gdańska Głównego o godzinie 8.03 i przyjeżdża do Gdyni Głównej o 8.37.
Powrót z Rewy o godzinie 13.54 (lub 14.54) do Gdyni Głównej autobusem nr 146, który odchodzi co 60 minut.

Planowana długość trasy: 16 km

XLIII Marsz Długodystansowy Żółtym Szlakiem z KTP ,,Bąbelki" Wyrypa
2018-09-30

Wycieczka pieszaWycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Grzegorz Oskarbski
601970191
Trasa:
Gdańsk Główny (PKS) - Cygańska Góra - Sobótka - Gaj Gutenberga - Brętowo - Matemblewo - Złota Karczma - Dolina Bobrów - Wzniesienie Marii - Owczarnia - Gołębiewo (głaz, wspólne ognisko) - Źródło Marii - Kacze Buki - Góra Donas - cmentarz witomiński - Gdynia Główna (PKP) oraz trasa w kierunku przeciwnym

Info:
Serdecznie zapraszamy do udziału w XLIII Wyrypie, która odbędzie się na tradycyjnych trasach żółtym szlakiem w obu kierunkach jednocześnie. Za przejście całego Szlaku Trójmiejskiego można zdobyć odznakę, a w tym dniu za pokonanie całej trasy również odznakę Wyrypy. W Gołębiewie przy Kamieniu Bąbli zapłonie wspólne ognisko dla obu tras gdzie wszyscy tradycyjnie spotkamy się na przerwie.
Zbiórka uczestników trasy z Gdańska przed budynkiem dworca PKS Gdańsk Główny o godzinie 06:50, wymarsz o godzinie 07:00.

Dojazd na trasę z Gdyni pociągiem SKM, który odjeżdża z Gdańska Głównego o 7:03, z Wrzeszcza o 7:09, z Oliwy o 7:17 i z Sopotu o 7:23.
Zbiórka uczestników trasy z Gdyni w holu głównym dworca PKP (przy kasach PKP) Gdynia Główna o godzinie 7:40, start o godzinie 7.45.

Spotkanie uczestników obu tras wraz z uczestnikami Rowerypy oraz wycieczki towarzyszącej w Gołębiewie przy Kamieniu Bąbli ok. 12:15.

Planowana długość trasy: 46 km

XVI Rowerypa
2018-09-30

Wycieczka rowerowaWycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Andrzej Galikowski
exp.rxxx@tlen.pl
Trasa:
Gdańsk - Straszyn - Otomin - Gołębiewo - Gdynia Chylonia - Witomino - Kolibki - Sopot - Gdańsk

Info:
Po raz szesnasty spotykamy się na trasie rowerypowej pętli dookoła Trójmiasta. Żółty szlak nie jest przejezdny w całości rowerem. Trasa wiedzie fragmentami szlaków turystycznych, spotkamy wszystkie pięć kolorów które przebiegają w okolicy Trójmiasta: ŻÓŁTY- NIEBIESKI- ZIELONY- CZERWONY-CZARNY Będziemy jechać drogami o niewielkim nachyleniu, leśnymi i asfaltowymi. Cała trasa jest przejezdna rowerem trekkingowym. Po drodze m.in. punkt widokowy nad Estakadą Kwiatkowskiego – panorama Gdyni. Wspólnie jedziemy z Gdańska do Gdyni. Dojazd i powrót przejeżdżamy samodzielnie.

Można do nas dołączyć na nadmorskiej ścieżce rowerowej wg planu:
=====
6:05 Gdynia Kolibki (koło stacji benzynowej Shell przy centrum handlowym Klif)
6:20 Sopot (wejście na molo, Dom Zdrojowy)
6:25 Jelitkowo (mostek nad Potokiem Jelitkowskim)
6:30 Brzeźno (molo)
6:45 Wrzeszcz (przed Multikinem)
7:00 Gdańsk (przed dworcem PKS)
=====
12:15 Gołębiewo - ognisko i spotkanie z piechurami na ich półmetku
15:00 Gdynia Chylonia skrzyżowanie ul. Swarzewska/Kartuska – możliwość powrotu pociągiem SKM
Od tego miejsca rozpoczniemy powrót w stronę Gdańska.

Serdecznie zapraszamy!

Planowana długość trasy: 100 km

Wycieczka piesza towarzysząca XLIII Wyrypie - "MINI WYRYPA"
2018-09-30

Wycieczka piesza
kontakt:

Izabela Sobieraj
608261920
isabele20046@gmail.com
Trasa:
Gdańsk Oliwa – dojście do żółtego szlaku pieszego - Kamień Bąbelków - ul. Spacerowa

Info:
Serdecznie zapraszamy do udziału w  wycieczce towarzyszącej Wyrypie, która odbędzie się na trasie żółtego szlaku. W Gołębiewie przy Kamieniu Bąbli zapłonie wspólne ognisko dla wszystkich tras, gdzie tradycyjnie spotkamy się na przerwie.

Zbiórka uczestników trasy przy pętli tramwajowej w Gdańsku Oliwie o godzinie 08.50,
wymarsz o godzinie 09.00.

Spotkanie uczestników wszystkich tras w Gołębiewie przy Kamieniu Bąbli ok. 12.15.
Warto zabrać ze sobą do jedzenia coś „ogniskowego”  :)

Planowana długość trasy: 12 km

Rajd na raty „Śladami niepodległości” - 8. Pamięć
2018-10-07

Wycieczka piesza
kontakt:

Grzegorz Oskarbski
601970191
Trasa:
Wejherowo PKP – rzeka Reda – Miga – Migowa Łąka – Groby Piaśnickie – Piaśnica Wielka PKS

Info:
Zapraszam na kolejny etap Rajdu na Raty, na którym odwiedzimy Piaśnickie Groby. Było to największe, obok obozu Stutthof, miejsce kaźni ludności polskiej na Pomorzu Gdańskim.

Zbiórka o godzinie 10.00 w Wejherowie przed dworcem PKP. Dojazd pociągiem SKM odjeżdżającym z Gdańska Głównego o godzinie 8.33, z Gdyni Głównej 9.08, w Wejherowie o 9.43.
Powrót autobusem z Piaśnicy Wielkiej o 14.14, do Wejherowa przyjeżdżamy o 14.27.

Planowana długość trasy: 14 km

Klubowi przodownicy PTTK wpisują propozycje imprez, które zamierzają prowadzić.
Wskazane jest, by odbywało się to najpóźniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Dopiero, gdy dana impreza zostanie zatwierdzona przez prezesa i ukaże się w tym dziale, może być reklamowana na forum.


Regulamin wycieczkowania
z KTP "Bąbelki"

I Wycieczki i imprezy Klubu Turystów Pieszych "Bąbelki" są organizowane przez członków klubu dla innych klubowiczów i kandydatów, a także dla naszych sympatyków oraz przyjaciół. Nie mają one charakteru komercyjnego. Nikt na nich nie zarabia, ale też nikt nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe podczas wspólnego wędrowania.
II Uczestnik wycieczki powinien ubezpieczyć się we własnym zakresie.
III Niepełnoletni mogą brać udział w wycieczkach tylko pod opieką i na odpowiedzialność osób dorosłych.
IV Osoba biorąca czasowo odpowiedzialność za niepełnoletnich musi we własnym zakresie zadbać o pisemną zgodę obojga rodziców lub prawnych opiekunów na udział dzieci pod opieką tejże osoby w danym dniu. Ani klub, ani osoba prowadząca nie bierze odpowiedzialności za żadne zdarzenia i szkody wynikłe podczas tej opieki.
V Prowadzącymi wycieczki, rajdy, spływy i trasy zlotów są przodownicy i inni członkowie społecznej kadry PTTK. Dopuszcza się możliwość prowadzenia wycieczki przez osobę nieposiadającą takich wewnętrznych uprawnień PTTK, jednak tylko dla celów szkoleniowych i pod opieką doświadczonego przodownika.
VI Osoby prowadzącej grupę nie wolno wyprzedzać bez jej wyraźnej zgody. Przy większej liczbie uczestników prowadzący wyznacza spośród doświadczonych turystów osobę zamykającą grupę. Osoby zamykające grupę powinny się zmieniać. Jednak do czasu wyraźnego wskazania zmiany wyznaczona osoba nie może samowolnie zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Pozostali uczestnicy nie powinni utrudniać wypełniania żadnego z tych zadań.
VII Wszyscy uczestnicy wycieczki powinni wykazywać zrozumienie dla działania w grupie, od siebie począwszy. Niedopuszczalne jest np. odłączanie się od grupy bez powiadomienia osoby prowadzącej.
VIII Prowadzący może usunąć z wycieczki osoby zagrażające bezpieczeństwu albo świadomie i uporczywie działające na szkodę wycieczki, klubu lub innych osób.
IX Palenie tytoniu może odbywać się tylko w taki sposób, aby nie przeszkadzało to w najmniejszym stopniu pozostałym uczestnikom imprezy.
X KTP "Bąbelki" nie dąży do powiększania liczby uczestników na swoich imprezach przez osoby, które traktują nasze wycieczki tylko jako jedną z wielu ofert trójmiejskich klubów. Każdy oczywiście może wędrować z nami, aby zdecydować, czy mu odpowiadamy (i wzajemnie). Jednak należy się liczyć z tym, że kiedyś padnie pytanie (z jego lub naszej strony) "Co dalej?"BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki