zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweLV Rajd na Raty "Rezerwaty przyrody województwa pomorskiego" - etap I 2006.10.15
LV Rajd na Raty
"Rezerwaty przyrody województwa pomorskiego"

"Beka" oraz "Mechelińskie Łąki"         etap - I

O wycieczce: data: 15 października 2006, cała trasa: 24 km, liczba uczestników: 22 piechurów oraz 3 rowerzystów (60km), pogoda: ciepło (jak na tę porę roku), słońce, trochę chmur, prowadziła: Elżbieta Rabenda
Trasa: Puck - Rzucewo - Osłonino - rezerwat przyrody "Beka" - rezerwat przyrody "Mechelińskie Łąki" - Rewa

Uczestnicy wycieczki
Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nim


Trasa wycieczki

Aby zobaczyć całą mapkę, kliknij na niej                              mapka za zgodą EKO-KAPIO

Opis wycieczki

Rozpoczynamy kolejny "Rajd na Raty", tym razem pod hasłem "Rezewaty przyrody województwa pomorskiego". Trasa pierwszego etapu rajdu prowadziła przez dwa rezrwaty położone na Zatoką Pucką: "Beka" oraz "Mechelińskie Łąki". Wycieczkę przygotowała i poprowadziła Ela Rabenda, która po drodze bardzo ciekawie i szczegółowo opowiadała nam o odwiedzanych przez nas rezerwatach (łącznie z przytaczaniem łacińskich nazw występujących tam gatunków ptaków i roślin).

Do Pucka przyjechaliśmy z Gdyni wygodnym autobusem szynowym i po krótkim przywitaniu grupy przez Elę ruszyliśmy w drogę wzdłuż brzegu Zatoki Puckiej. Brzeg ten, na ogół wysoki, dostarczał nam pięknych widoków, między innymi - na świetnie tego dnia widoczną Mierzeję Helską.

Pierwszy postój zrobiliśmy w Rzucewie przy tamtejszym neogotyckim pałacu. Niektórzy zjedli kanapki na świeżym powietrzu, a niektórzy skorzystali z restauracji znajdującej się wewnątrz. Zrobilismy sobie pamiątkowe zdjęcie zbiorowe i z nowymi siłami ruszyliśmy w dalszą drogę aleją lipową Jana III Sobieskiego.

W okolicach Osłonina dołączyła do nas trzyosobowa grupa rowerzystów, prowadzona przez Tomka (TDu). Razem doszliśmy do rezerwatu Beka, gdzie odbiliśmy w bok, żeby dojść do brzegu zatoki. Po drodze minęliśmy tablice informacyjne zawierające sporo informacji o rezerwacie. Z tymi tablicami był jednak pewien problem - przewracały się na wietrze. Pierwsza z nich przewróciła się na naszych oczach. Druga leżała już na ziemi w momencie kiedy przyszliśmy. Musieliśmy ją podnieść i oprzeć o drzewo, żeby przeczytać co na niej jest napisane.

Krótki odpoczynek i ruszyliśmy w dalszą drogę, aby wkrótce dojść do mostu na rzece Redzie. Kawałek dalej, na rozstajnych drogach zrobilismy sobie kilka wspólnych zdjęć z rowerzystami, po czym rowerzyści pojechali swoja trasą, a my skierowaliśmy sie w stronę Rewy.

Następny przystanek - to Mechelińskie Łąki, które oglądaliśmy od strony Rewy, podczas gdy Ela opowiadała nam o tym rezerwacie.

W trakcie naszego marszu już z daleka widzieliśmy całe mnóstwo latawców nad Zatoką Pucką w okolicach Rewy. To pływali kitesurfingowcy wykonując przeróżne karkołomne ewolucje w powietrzu. Było ich wielu, ponieważ tego dnia pogoda sprzyjała uprawianiu tego sportu - wiał dość silny, jednostajny wiatr, a przy tym było w miarę ciepło i słonecznie. W świetle popołudniowego słońca wyglądało to bardzo widowiskowo. Podziwiając kitesurfingowców i windsurfingowców  doszliśmy na sam koniec Cypla Rewskiego.

Wykorzystując czas oczekiwania na autobus zdążyliśmy jeszcze w tamtejszej smażalni zjeść świeżą smażoną rybkę. Na przystanku Ela rozwiązała wycieczkę, po czym autobusem udaliśmy się do Gdyni.     CB


Grupa rowerowa
Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nim


Na trasie


Rezerwat Beka i Mechelińskie Łąki

Autorzy zdjęć: Elżbieta Rabenda, Irena Gruszczyk, Wojciech Atczuk, Cezary Borowik

wykonał: CB     cez_bor@gd.onet.pl


relacje ogladało już 617 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza 2019-03-24
Leśne Wzniesienia – 3. Magistrala Kolejowa
Karwiny – Krykulec – Lewiny – Mały Kack ~ 15 km

Wycieczka rowerowa 2019-03-31
XII Przednówek Rowerowy
Gdańsk - Pruszcz Gdański - Straszyn - Otomin - Gdańsk ~ 40 km

Wycieczka rowerowa 2019-04-06
Rozpoczęcie sezonu rowerowego - "Wdzydze"
Kościerzyna - Wdzydze Kiszewskie - Kościerzyna ~ 80 km

  

  BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki