zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweZolty szlak 27-05-2005
Żółty Szlak

cz-1

O wycieczce: data: 27 maja 2005, długość trasy: 22 km, liczba uczestników:17
Trasa wycieczki: Gdynia Główna PKP - Działki Leśne - szosa Witomino-Chwarzno - polanka Krykulec - Wzgórze Donas, wieza widokowa - ul. Chwaszczynska - Źrodło Marii, kapliczka - Gołębiewo, leśniczówka - szosa Oliwa-Chwaszczyno, Geant
Na trasę wyruszyli: "Próbna Drużyna przy Pogotowiu Opiekuńczym, Gdańsk-Wrzeszcz ul. Leczkowa", "1 Starszoharcerska Drużyna Karpacka im Dywizji Karpackiej", oraz "56 Gdańska Drużyna Harcerska"

Uczestnicy wycieczki
na zdjeciu uczestnicy wycieczki
aby powiekszyc zdjęcie kliknij na nim

aby powiekszyć kliknij na nich

     Do Gdyni Głównej dotarliśmy kolejką SKM około godziny 10. Dzień zapowiadał się gorący a przed nami 22 kilometry. Właśnie, przed nami 22 kilometry a przede mną grupa w mundurkach wśród której byli nawet siedmiolatkowie. No ale w końcu mundur zobowiązuje - ruszamy.
     Już po pierwszym stromym podejściu mundurki idą do plecaka , temperatura niemiłosiernie rośnie, poziom wody w butelkach zaczyna opadać a przeszliśmy przecież dopiero 1.5 km. Cale szczęście trasa prowadzi cały czas przez las, a jak las to cień. Spod oslony drzew wychodzimy na moment przy przekraczaniu obwodnicy, za którą dodatkowo spotyka nas przeszkoda w postaci zwalonych drzew. Po chwili nowa przeszkoda w postaci rzeczki. Tutaj nie obeszło się bez strat, trzeba było reanimować but (bodajże prawy) który ugrzązł w błocie.
     Po około trzech godzinach wychodzimy z lasu, upał już daje się we znaki, a na postoju znikają ostatki wody. No ale mundur, choćby nawet schowany w plecaku zobowiązuje. Tylko jakby nieśmiertelne "daleko jeszcze?" częściej rozbrzmiewało. Po godzinie 13 dochodzimy do Wzgórza Donas na którym stoi wieża z platformą widokową. Pierwsze pytania na wieży to gdzie widać Geant, a stąd kurcze jeszcze go nie widać. Za to w nagrodę przerwa - długa, widoki - piękne, podziwiane przez lornetkę, no i ten chłodzący przyjemny wiaterek.
     Na czternastym kilometrze trafiła się okazja do uzupełnienia płynów i do skrócenia trasy. Szybka decyzja - idziemy dalej (mundur zobowiązuje). Po paru kilometrach, jako nagroda za wytrwałość wyłania nam się Źródło Marii z jak niektórzy mówią "Świętą Wodą". Tu z naszego przybycia cieszą się niestety również komary. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia ruszamy dalej. Chyba ta woda naprawdę jest "Święta", bo wszyscy jakby złapali drugi oddech i nabrali nowych sił (a może to przez te obiecane lody na końcu wycieczki). Jeszcze tylko krótka przerwa przy leśniczówce Gołębiewo i meldujemy się na mecie dzisiejszej wycieczki.
     Podsumowując, bardzo przyjemnie prowadzi się taką grupę. Pełna dyscyplina, żadnych narzekań i mimo bolących nóg i upałów - pogoda ducha. Godne podziwu i naśladowania dla wszystkich turystów. Myślę że wszyscy z przyjemnością spotkamy się na kolejnym etapie Żółtego Szlaku Trójmiejskiego. Pozdrowienia i do miłego zobaczenia           Przodownik Turystyki Pieszej PTTK Marcin Strusiński

Na trasie

autor zdjęć: ?

wykonał: TDu    email: tdu13@o2.pl


relacje ogladało już 1881 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza Wycieczka rowerowa Wycieczka kajakowa Wycieczka InO Wycieczka inna / towarzyska
2019-05-24
XX Jubileuszowy Rajd Pomorski "KLUKA"
Kartuzy -Chmielno - Kartuzy ~ 80 km

Wycieczka piesza Wycieczka rowerowa Wycieczka kajakowa 2019-06-01
LIV Zlot Wiosenny KTP „Bąbelki” - organizacja i trasa piesza
piesza: Kaliska - Czarne - Ocypel - Łoboda - Śliwice ~ 21 km

Wycieczka piesza 2019-06-14
Góry Sowie
Wambierzyce - Ścinawka Średnia - Sarny - Nowa Ruda - Góra Wszystkich Świętych 648 m - Słupiec - Srebrna Góra - Kalenica 964 m - Przełęcz Jugowska - Wielka Sowa 1014 m - Walim - Włodarz 811 m - Głuszyca ~ 125 km

  

  BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki