zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
zrealizowane

Cykliczne

Klubowe




Tutaj znajduje się zestawienie wszystkich imprez jakie zorganizował K.T.P. "Bąbelki" oraz na których członkowie Klubu byli obecni od początku roku 2004


31.12.04. 01.01.05.
Krzysztof Strojny
tel:502-859-969
Rozmiar: 9762 bajtów Powitanie Nowego Roku
Zabawa Sylwestrowa w siedzibie Klubu.
W Sylwestrową noc szalało 37 osób.
26.12.04.
SKPT
Na XXVI Świateczny Spacer z SKPT zaprosił Bąbli Krzysiek Nowak.
Trasa: Oliwa - Dolina Radości - czarny szlak - Oliwa (9,5 km)
Ze strony Bąbli na spacerku było 14 osób.
21.12.04.
Wigilia w Klubie; opłatek, życzenia, kolędy, pastorałki, potrawy wigilijne i ten nastrój najpiękniejszych świąt gdy wszyscy chcą dawać coś z siebie.
Przy wspólnym stole kolędy śpiewały 34 osoby.
18.12.04
Ryszard Betcher
tel: 301 91 51 w. 16
VIII WIGILIA NA SZLAKU
Trasa: SKM Przymorze - Wzg. Trzech Panów - Szwedzka Grobla - "Żeliwiak" - Oliwa (ok. 10 km).
12.12.04.
Agnieszka Koneczna
IV etap Rajdu na Raty "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
Trasa: Kiełpinek - Złota Karczma - Źródliska w Dolinie Ewy - Brodwino - Sopot Kamienny Potok (24 km).Obecnych 28 osób + 2 psy.
11.12.04.
Ryszaed Betcher
Agnieszka Koneczna
III etap Rajdu na Raty Szlakiem Skarszewskim z KTP "Bąbelki"
Rajd dla dzieci i młodzieży na trasie z Oliwy przez Dol. Świemirowską, Zajęcze Wzgórze i Małą Gwiazdę do Sopotu Kamiennego Potoku (11km). Na szkolnej wycieczce było 208 osób.
05.12.04.
Magdalena Hempel

Wycieczka z Mikołajem
Trasa: Rumia Janowo - Łężyce - Rogulewo - Głodowo - Kolonia - Dąbrowa. (km około 18).
Z Mikołajem spotkały się 23 osoby.
27-28.11.04.
Zarząd Klubu.

XXXIX Zlot Jesienny "Złote Liście" Mierzeszyn 2004
Zlot odbył się w Sali Wiejskiej w Mierzeszynie.
Na Zlocie i Andrzejkach było 31 Bąbli i sympatyków. Ponadto 15 osób ze spoleczności Mierzeszyna.
W niedzielę wędrowało z nami czworo turystów w KTW "Włóczykij" Łacznie w całym zlocie i wycieczkach uczestniczyło 52 osoby (w tym 17 piechurów i dwóch rowerzystów). Kilometrarz: 11 + 9 km piechurzy oraz 50 + 40 km "grupa rowerowa"
21.11.04.
Wiesław Pawłowski
XXII Spacerek po lasach oliwskich.
6 osób przespacerowało 12 km.
21.11.04.
Jarosław Guziński
III etap Rajdu na Raty "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
Trasa: Gołębiewo - Miłobądz 22 km.
Na III etapie było 21 osób.
14.11.04.
Magdalena Hempel
tel: 551-47-72
"Szukamy głazów narzutowych - pomników przyrody nieożywionej".
Trasa: Szemud - Głazica - Przetoczyno - Jez.. Wygoda - Jez. Bieszkowice - Jez.. Zawiad - Okuniewo - Szemud, (22 km).
Głazów szukało 14 osób.
11-14.11.04
Andrzej Galikowski
tel: 600-953-556
Zakończenie Sezonu Rowerowego.
Trasa: Ciechanów - Opinogóra - Pułtusk - Nasielsk - Modlin - Czerwińsk - Płock - Proboszczewice - Sierpc - Bieżuń - Szreńsk - Mława (340 km).
Sezon rowerowy zakończyło 13 osób. Zobacz mapę,
07.11.04.
Wojciech Atczuk
tel: 501-580-413
II etap Rajdu na Raty "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
Trasa: Pszczółki - Miłobądz - Koźliny - Cząstkowo - dalej brzegiem Wisły - Tczew (18 km).
Na II etapie brzegiem Wisły szło sobie 25 osób.
06.11.04.
Wiesław Pawłowski
XXI SPACEREK PO LASACH OLIWSKICH
Trasa: Wrzeszcz - Złota Karczma-Matemblewo - Brętowo (11 km).
Spacerowało 7 osób.
05.11.04.
Komitet Organizacyjny
Obchody 45-lecia Klubu Turystów Pieszych "Bąbelki"
W obchodach 45 lecia wzieło udział 120 osób.
31.10.04.
Magdalena Hempel
"Szukamy głazów narzutowych - pomników przyrody nieożywionej".
Trasa: Domatowo - ,Jez. Dobre - Czechy - "Diabelski Kamień", "Boża Stopka" - Połchówko - grota w Mechowie - rez. "Darżlubskie Buki" - Leśniewo - Piaśnica, (22 km).
Pomników szukało 15 osób.
30.10.04.
Ryszard Betcher
Wycieczka rowerowa "Na Luzie"
Trasa: Wrzeszcz - Srebrzysko - Wróbli Staw - Kiełpinek - Matarnia - Klukowo - Barniewice - Borowiec - Osowa - Owczarnia - Dol. Radosci - Oliwa (35-40 km).
Na luzie rowerami jechało 18 osób.
24.10.04.
Ryszard Betcher
I etap Rajdu na Raty "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
Trasa: Czapelsko - Jez. Łapińskie -Las Przyjaźń - Leśn. Lisia Góra - Nw. Wieś Przywidzka Roztoka - Jez. Połęczyńskie - Połęczyno - Częstocin (29 km)
21 osób.
23.10.04.
Wiesław Pawłowski
XX "Spacerek po Lasach Oliwskich"
Trasa: Leśne ścieżki "Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego"
23.10.04.
Ryszard Betcher
II etap Rajdu na Raty "Szlakiem Skarszewskim z KTP BĄBELKI"
Impreza dla dzieci i młodziezy szkolnej.
Trasa: Oliwa - Zaklęsy - Wzg. Trzech Panów - Zielona Dolina - Samborowo - Lipnik - Brętowo - Matemblewo (11 km).
W Rajdzie maszerowało 175 osób.
23.10.04.
Andrzej Galikowski
Sobotnia wycieczka rowerowa.
Trasa: Wejherowo - Mechowo - Starzyński Dwór - Jurata - Hel( km).
8 osób.
17.10.04.
Magdalena Hempel
"ULEWA".
Trasa: Reda Pieleszewo - czarny szlak- Reda (8 km).
Z powodu ulewy trasa została zmieniona a w kroplach deszczu maszerowało 3 najbardziej wytrwałych piechurów.
15-17.10.04.
Andrzej Galikowski
Wycieczka rowerowa
Trasa:
16.10. Iława - Szwarcenowo - Łąkorz - Jez. Partęczyny - Tereszewo - Kurzętnik - Nowe Miasto Lubawskie - Bratian - Iława.
17.10. Iława - Piotrowo Kamienne - Stary Dzierzgoń - Zalewo - Małdyty. (92+74 km).
Z Iławy pedałowało 8 osób.
10.10.04
Ryszard Betcher

Andrzej Galikowski

Jerzy Pinkas

XXIX Marsz Długodystansowy Żółtym Szlakiem "Trójmiejskim" WYRYPA 2004 oraz III WYRYPA Rowerowa.
Trasa piesza: Gdańsk PKS - Królewska Dolina - Sobótka - Dolne Migowo - Matemblewo - Złota Karczma - Wzniesienie Marii - Owczarnia - Gołębiewo - Źródło Marii - Góra Donas - Gdynia PKP. (47 km).
Trasa rowerowa: pętla wokół Trojmiasta pięcioma szlakami Gdańsk - Otomin - Kiełpino - Matemblewo - Pachołek - Gołębiewo - Karwiny - Chwarzno - Gdynia Chylonia - Gdynia Witomino - Gdynia Orłowo - Sopot - Gdańsk (110 km).
Rekordowa liczba uczestników Wyrypy 80 osób, 13 rowerzystów i 67 piechurów.
1-3.10.04.
Prowadzący trasę
rowerową
Jakub Kaczyński
Prowadzący trasę
pieszą
Wojciech Atczuk

Braniewska Jesień "Widmo"
Trasa rowerowa: Pasłęk - Słobity - Wilczęta - Orneta - Henrykowo - Pieniężno - Dol. Wałszy - Muz. oo. Werbistów - Lelkowo - Żelazna Góra - Braniewo - Frombork - Pogrodzie - Elblag - Marzecino - Nw. Dwór Gdański - Stegna - Mikoszewo - Sobieszewo - Gdańsk (68 + 63 + 114 km)
Trasa Piesza: Pasłęk - Robity - Łukszty - Górski Las - Słobity 16 km.(nocleg) - Słobity - Młynarska Wola - Młynary (przejazd autobusem) Bogdany - Frombork 12 km. (nocleg) - Frombork - Przylesie - Święty Kamień - Tolkmicko - Kadyny 18 km. (razem 46 km).
Razem reprezentacja składała się z 14 osób.
25-26.09.04.
Andrzej Galikowski
tel:600-953-556
Wycieczka rowerowa
Trasa: Laskowice Pomorskie - Świecie - Chmielno - Starogród - Papowo Biskupie - Kowalewo Pom. - Golub Dobrzyń (nocleg) - Szafarnia - Wąbrzeźno - Radzyń Chełmiński - Pokrzywno - Grudziądz - Warlubie (203 km).
Obecne 2 osoby.
25-26.09.04.
Wojciech Atczuk
W poszukiwaniu Wielkiej Niedźwiedzicy.
Wycieczka nocna.
Trasa: Demlin - Godziszewo - Sobowidz - Klępiny - Zelisławki - Pszczólki (25 km).
Skromna nocna ekipa liczyła 6 osób.
25.09.04.
Ryszard Betcher
Światowy Dzień Turystyki z KTP. "Bąbelki"
Impreza dla młodzieży szkolnej.
Trasa: Oliwa - G. Pachołek - Droga Nadleśniczych - Łysa Polana - Gołębiewo - Sopot Wyścigi (12 km).
Na wycieczkę zokazji Światowego Dnia Turystyki przyszło 270 osób.
19.09.04.
Andrzej Furmańczyk
tel: 622-63-13
Spacer niedzielny.
Trasa: Trąbki Wielkie - Czerniewo - Mierzeszyn - Pomlewo (17 km).
z Trąbek do Pomlewa maszerowały 24 osoby.
12.09.04.
Magdalena Hempel
"Szukamy głazów narzutowych - pomników przyrody nieożywionej".
Trasa: Kościerzyna - Garczyn - Wieprznica - Gostomie - Cząstkowo - Skorzewo, (22 km).
Głazów szukało 5 osób.
11-12.09.04.
Ryszard Betcher
"NA ROWER - W KASKU"
Trasa: Gdańsk - Lublewo - Czapelsko - Przywidz - Grabowo - Koscierzyna - Garcz (nocleg w ośrodku, kolacja, śniadanie, obiad, konkursy) - Stężyca - Brodnica Grn. - Ostrzyce - Goręczyno - Kręgi "Kamienne Wesele" - Przyjaźń - Otomin - Gdańsk (155 km).
Na rowerach obecnych było114 osób.
Szczególowy regulamin zobaczysz klikająć tutaj>>>
4-5.09.04
Ryszard Betcher
XVIII PIOSENKARIA w Drzewinie
Wszystkie szczegóły znajdziesz jeśli klikniesz tutaj>>>
Grało i śpiewało około 100 uczestników.
Piechurzy zrobili 12 km. a rowerzyści 60 km.
29.08.04.
Krzysztof Strojny
Trasa: Borcz - Czarnym szlakiem - Marszewo - Łapino - Kolbudy (24 km).
Na pieszo szło 15 osób.
28.08.04.
Ryszard Betcher
Sobota na rowerze.
Trasa: Wejherowo - Kępino - Muza - Sikorzyno - Leśniewo - Domatowo - Połchowo - Starzyno - Łebcz - Swarzewo - Puck - Rzucewo - Osłonino - Rewa - Kosakowo - Gdynia Chylonia (84 km).
W sobotę na rowerze było 10 rowerzystów.
22.08.04.
Marcin Strusiński
Rajd na raty IV etep.
Trasa: Drzewina - Miłowo - Jez. Przywidzkie - Pomlewo - Pręgowo (zwiedzanie prywatnego muzeum) - Kolbudy (26 km).
Raniutko wstało i wędrowało 8 osób.
21-22.08.04
Alina Sarnowska
Spływ kajakowy rzekami Chocina i Brda.
Trasa: rzeka Chocina z Zielonej Chociny do Jez. Karsińskiego.
rzeka Brda z Jez. Karsińskiego do Żukowa.
dzień 1: Zielona Chocina - Swornegacie - Jez. Dobrzyk
dzień 2: Jez. Dobrzyk - Rytel - Żukowo.
17 osób przepłynęło 63 km.
15.08.04.
Ryszard Betcher
tel: 301 91 51 w. 8
Pieszo po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.
Trasa: Kacze Buki - Źródło Marii - Lesń. Gołębiewo - Wysoka - Borodziej - Droga Nadleśniczych - Pachołek - Oliwa (16 km).
Pieszo po Trójmiejskim Parki spacerowało 17 osób.
14-30.08.04
Tomasz Liśkiewicz
tel: 601-203-320
Stanisław Strojny
Obóz Rowerowy Ukraina
Trasa: 14.08. Przemyśl - Medyka - Sambor.
15.08. Sambor - Drohobycz - Truskawiec - Stryj.
16.08. Stryj - Żurawna - Martenów - Halicz.
17.08. Halicz - Bilszywce - Brzeżany - Podhajce.
18.08. Podhajce - Monastyrska - Buczacz - Jałowiec - Czortków.
19.08. Czortków - Skała Podolska - Barszczów - Krzywcze.
20.08. Krzywcze - Mielnica Podolska - Okopy Św. Trójcy - Żwaniec - Chocim - Żwaniec.
21.08. Żwaniec - Kamieniec Podolski - Czeremowce.
22.08. Czeremowce - Husiatyn - Chorostków - Trembowla.
23.08. Trembowla - Tarnopol - Zbaraż.
24.08. Zbaraż - Wiśniowiec - Krzemieniec - Poczajów.
25.08. Poczajów - Podkamień - Olesko - Podhorce - Złoczów.
26.08. Złoczów - Jaseniwka - Pomorzany - Świerz - Bibrka - Stare Sioło - Lwów.
27.08. Lwów - zwiedzanie miasta.
28.08. Lwów - Żółkiew - Rawa Ruska.
29.08. Rawa Ruska - Hrebenna (granica) - Hrebenne.
Na Ukrainie było 15 osób i przejechało 1200 km.
13-15.08.04
Alina Sarnowska
tel.607-725-923
Spływ kajakowy rzeką Wierzycą.
Trasa: rzeka Wierzyca z Jez. Wierzysko do Starogardu Gdańskiego (75km)
dzień 1: Jez. Wierzysko- Stara Kiszewa.
dzień 2: Stara Kiszewa- Czarnocin.
dzień 3: Czarnocin- Starogard Gdański.
14 osób Wierzycą przepłynęło 80 km.
08.08.04.
Ryszard Betcher
tel:301-91-51 w 8
Trasa: Sulęczyno - Żakowo - Jez. Gowidlińskie - Kistowo - Rez. "Jeziorka Chośnickie" - Sulęczyno (18 km).
Obecnych 18 osób.
07-08.08.04.
Andrzej Galikowski
SZUKAMY J.CHOŚNICKICH - Weekendowy wypad poza Trójmiasto.
Trasa.
Sobota: Gdańsk - Otomin - Jodłowno - Nowa Wieś Przywidzka - Szymbark - Perszczewo - Jez. Zamkowisko (odpoczynek) - Gołubie - Stęzyca - Niesiołowice (84 km)
Niedziela: Niesiołowice - Węsiory - Sulęczyno - Jez. Chośnickie - Mściszewice - Kamienica Szlachecka - Wygoda Łączyńska - Jez. Raduńskie Dolne (odpoczynek) - Chmielno - Kartuzy - Grzybno - Smołdzino - Żukowo - Leźno - Kokoszki - Dol. Radości - Oliwa (103 km).
Jeziorek szukały 4 osoby.
01.08.04.
Marcin Strusiński
Szlakiem Zagórskiej Strugi.
Trasa: Wejherowo - Kalwaria Wejherowska - Zbychowo - L. Zagórze - Rumia (22 km).
Szlakiem Zagórskiej Strugi wędrowało 11 osób.
31.07-01.08.04
Andrzej Galikowski
Weekend na rowerach.
Trasa:
Sobota: Owczarnia - Warzenko - Trzy Rzeki - Jez. Białe k. Grzybna - Jez. Łąkie - k. Sianowa (56 km).
Niedziela: Jez. Łąkie k. Sianowa - Garcz - Chmielno - Niestępowo - Gdańsk (60 km).
Weekend na rowerach był skromny bo pedałowały tylko 2 osoby.
31.07-01.08.04
Wojciech Atczuk
Nocne wędrowanie.
Trasa: Godziszewo - Boroszewo - L. Boroszewo - dalej żółtym szlakiem Kociewskim - Swarożyn - Młynki - Zwierzynek - Koziary - Jez. Duże Rokitki - Rokitki - Piotrowo - Tczew (29 km). Nocą wędrowało 9 osób.
24.07-1.08.04
Alina Sarnowska


Krzysztof Strojny

krzyny@wp.pl
Spływ letni rzeka GWDA
Trasa: rzeka Gwda z Drężna do Piły i rzeka Rużyca z Wrzosów do Krępska. łącznie 138 km.
Kajakami wiosłowało 13 osób.
25.07.04.
Wojciech Atczuk
Motławskim szlakiem cz. 1
Trasa: Gdańsk Olszynka - Krępiec - Mokry Dwór - Lędowo - Wróblewo - Grabiny Zameczek - Pruszcz Gdański (23 km).
Brzegami Motławy deptało 19 piechurów oraz na rowerze Basia S. w charakterze pilota.
24.07.04.
Marcin Strusiński
Lato na zielonym szlaku Skarszewskim cz. 3
Trasa: Kolbudy - Łapino Dolne - dolina Raduni - Jez. Otomińskie - Otomin - Szadółki - Jez. Jasień - Kiełpinek - Matęblewo - Bretowo (22,5 km).
18.07.04.
Marcin Strusiński
Lato na zielonym szlaku Skarszewskim cz 2.
Trasa: Sopot Kamienny Potok - Spadzista Góra - Rysie wzgórze - Niedźwiedzie Bagno - Dolina Gołębiewska - Mała Gwiazda - Sępie Wzgórze - Zajęcza Góra - Dolina Świemirowska - Góra Kościuszki - Pachołek - Dolina Zajęcza - Zielona Dolina - Samborowo - Lipniki (19 km).
Zielonym szlakiem szły 22 osoby.
17-18.07.04.
Alina Sarnowska
Agnieszka Koneczna
Kółko Raduńskie 2004.
Trasa: sobota Kolno - Jez. Ostrzyckie - Gołubie - Jez. Dąbrowskie - Jez. Raduńskie Dolne - Stężyca - Jez. Raduńskie Górne - Półwysep Paszk (21 km).
Niedziela Półwysep Paszk - Chmielonko - Ręboszewo - Jez. Wielkie Brodno - Brodnica Dolna - Jez. Ostrzyckie (17 km).
Na spływie dzielnie wiosłami machało 17 osób.
11.07.04.
Marciń Struśiński
Jar Raduni.
Trasa: Babi Dól - Jar Raduni - dalej niebieskim szlakiem Kartuzkim - Mezowo - Jez. Mezowskie - Róże Błoto - Szczyczno - Polana Burchardztwo - rez. Stare Modrzewie - Kartuzy (19 km).
Jarem Raduni i nie tylko dreptało 15 osób.
11.07.04.
Stanisław Rohde
Trasa: Wejherowo - Bolszewo - Rybno - Nadole - Dębki - Minkowice - Piaśnica Mała - Wejherowo (84 km).
Obecnych 14 osób.
10.07.04.
Stanisław Rohde
Dojazd na Międzynarodowy Zlot Kaszubów .
Trasa: Gdańsk - Przodkowo - Kartuzy - Chmielno - Stężyca - Kościerzyna - Przywidz - Gdańsk (150 km).
Na zlocie były 4 osoby.
07-22.07.04.
Zbigniew Zakrzewski
Rajd rowerowy"Mazury - Kurpie 2004"
Trasa:
Dzień 1: Ruciane Nida - Szeroki Bór - Wiertel - Pisz - Ruciane Nida. (41 km)
Dzień 2: Ruciane Nida - Leśniczówka Prania - Karwica - Kokoszki - Spychowo - Stare Kiełbonki - Ruciane Nida (60 km).
Dzień 3: Ruciane Nida - Wejsuny - Wierzba - Mikołajki - Ukta - Ruciane Nida (47 km).
Dzień 4: Ruciane Nida - Wojnowo - Ukta - Piecki - Nawiady - Stare Kielbonki - Ruciane Nida (53 km).
Dzień 5: Ruciane Nida - Jagodzin - Niedźwiedzi Róg - Wejsuny - Ruciane Nida - (35 km).
Dzień 6: Ruciane Nida - Wiertel - Turośl - Cieśina - Ruciane Nida (51 km).
Dzień 7: Ruciane Nida - Pisz - Kolno (48 km).
Dzień 8: Kolno - Nowogród (31 km).
Dzień 9: Nowogród - Myszyniec (45 km).
Dzień 10: Myszyniec - Szczytno (41 km).
Dzień 11: Szczytno - Dźwierzuty - Biskupiec - Bęsia (48 km).
Dzień 12: Bęsia - Kruzy - Tejstymy - Lutry - Troszkowo - Rokotnik - Kiwity - Stoczek - Stoczek Klasztorny - Sarnowo - Lidzbark Warmiński (46 km).
Dzień 13: Lidzbark Warmiński - Dobre Miasto - Kwiecewo - Rożynka - Łomy - Jonkowo - Giedajty - Wrzesina - Gietrzwałd - Stare Jabłonki (67 km).
Dzień 14: Stare Jabłonki - Wirwajdy - Smyków - Pietrzwałd - Dylewska Góra (312 m.n.p.m.) - Park KrajobrazowyWzgórz Dylewskich - Iława (62 km).
Dzień 15: Iława - Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego - Sarnówek - Iława (35 km).
Całkowita długość trasy 740 km.
Obecnych 5 osób.
04-18.07.04.
Krzysztof Strojny
XLV O.W.R.P. Świętokrzyskie
Klub wystawił 18 osobową reprezentacje którą prowadzł Krzysztof Strojny.
Trasa: Staszów - Kurozwęki - Połaniec - Osiek - Klimontów - Ujazd - Koprzywnica - Sandomierz - Zawichost - Ożarów - Brzozowa - Bałtów - Ćmielów - Ostrowiec Świętokrzyski (260 km). wiecej
04.07.04.
Stanisław Rohde
Szlakiem Elektrowni Wodnych na Raduni.
Trasa: Gdańsk - Pruszcz Gdański - Juszkowo - Straszyn - Bielkowo - Kolbudy - Łapino Dolne - Rutki - Banini - Gdańsk (78 km).
Szlakiem elektrowni pedałowało 17 osób
04.07.04.
Marcin Strusiński
Lato na zielonym szlaku Skarszewskim cz. 1
Trasa: Skarszewy (zwiedzanie miasta) - Wolny dwór - Zamkowa Góra - grodziski Gnosna - Wietcisa kładka - Szczodrowo - Rutkownica - Drzewina - Pikuty - Miłowo PKS (23 km).
Piesza ekipa liczyła 6 osób.
03-04.07.04
Agnieszka Koneczna
Alina Sarnowska
Spływ kajakowy "Dolina Górnej Łeby"
Trasa: rzeka Łeba z Sianowa do Bożepola Wlk. (37km)
dzień 1: Sianowo- Tłuczewo (20km)
dzień 2: Tłuczewo- Bożepole Wlk. (17km)
Wiosłami machało 11 osób.
27.26.24.
Stanisław Rohde
Rowerami na Truskawkobranie
Trasa: Gdańsk - Przyjaźń - Borcz - Złota Góra - Gdańsk (101 km).
Na truskawkobranie jechało 16 osób.
26-27.06.04.
Wojciech Atczuk
Nocą w stronę Kamiennych Kręgów
Trasa: Kościerzyna - Rez. Strzelnica - Wieprznica - Owśniczka - Gostomie - Niesiołowice - Kamienne Kręgi - Węsiory (23 km).
Nocą w stronę Kamiennych Kręgów wędrowały 23 osoby.
20.06.04
Wojciech Atczuk
Pieszo po pochylniach Kanału Elbląskiego.
Trasa: Zielonka Pasłęcka - pochylnia Buczyniec - pochylnia Kąty - pochylnia Oleśnica - pochylnia Jelenie - pochylnia Całuny Nowe - Pasłęk (29 km).
Pieszo po pochylniach wędrowały 22 osoby.
19-20.06.04.
Tomasz Liśkiewicz.
"Jezioro Drużno"
Trasa: Elblag - Raczki - Buczyniec - Morąg - Hajda - Pasłęk - Jelenie - Elbląg (167 km)
Wokół Jez. Drużno i po pochylniach roweramu jechało 11 osób.
19-20.06.04.
Agnieszka Koneczna
Spływ kajakowy Kanał Ostródzko - Elbląski.
Trasa:
19.06.04 Małdyty - Rybaki - Piniewo - pochylnia Buczyniec - pochylnia Kąty - pochylnia Oleśnica - pochylnia Jelenie - Jelonki (24 km).
20.06.04. Jelonki - Pochylnia Całuny Nowe - J. Druzno - Elbląg (20 km)
Wiosłowało 18 osób.
9-13.06.04
Jerzy Kogutowski

V Rajd Kaszubsko-Pomorski "Kluka"
06.06.04.
Stanisław Rohde
Niedzielna wycieczka rowerowa
Trasa: Gdańsk - Tczew - Gdańsk po obu stronach Wisły (125 km).
Na rowerowej wycieczce było 13 osób.
06.06.04
Wojciech Atczuk
PÓŁWYSEP HELSKI
Pieszo po militarnych zakamarkach Półwyspu Helskiego
Trasa: Hel - bateria Laskowskiego - Góra Szwedów - bateria Schleswig Holstein - wieża kierowania ogniem - Hel (13 km).
Po militarnych zakamarkach deptało 29 osób.
29.30.05.04
Zarząd Klubu


Trasa piesza
Wojciech Atczuk

Trasa Kajakowa
Alina Sarnowska

Trasa Rowerowa
Jerzy Kogutowski


XXXIX Zlot Wiosenny KTP "Bąbelki".
Miejsce Zlotu: Milachowo Młyn.
Trasa kajakowa: rzeka Zbrzyca z miejscowości Sominy do miejscowości Wlk. Swornegacie (40km)
Dzień 1: Sominy - Jez. Somińskie - Jez. Kruszyńskie - Windorp - Jez. Parzyn - Kaszuba - Milachowo Młyn (20km)
Dzień 2: Milachowo Młyn - Rolbik - Widno - Laska - Jez. Laska - Jez. Książe - Jez. Długie - Jez. Parszczenica - Jez. Śluza - Zbrzycą do ujścia do Jez. Witoczno - Brdą do miejscowości Wlk. Swornegacie (20 km)
Trasa piesza:
Dzień 1: Dziemiany - Dunajki - Wysoka Zaborska - Jez. Leśno Górne - Leśno - Jez. Leśno Dolne - Kaszuba - Milachowo Młyn (19 km).
Dzień 2: Milachowo Młyn - Rolbik - L. Widno - Jez. Zmarłe - Rez. i Jez. Nawionek - Jez. Gardliczno Małe - Jez. Gardliczno Duże - Rez. Bagno Stawek - Małe Chełmy - Brusy (23 km).
Trasa rowerowa:
Dzień 1: Gdańsk - Zabornia - Otomin - Łapino - Czapelsko - Marszewo - Majdany - Roztoka - Połczyno - Grabowo Kościerskie - Wielki Klincz - Wielkie Podlesie - Wąglikowice - piechowice - Dziemiany - Raduń - Kaszuba - Michałowo Młyn (110 km).
Dzień 2: Milachowo Młyn - Wielkie Chełmy - Czaplewice - Leśno - Parzyn - Kruszyn - Kubianowo - Jez. Małe Ciche - Laski - Jez. Zmarłe - Jez. Gardliczno - Jez. Witoczno - Swornegacie - Charzykowy - Chojnice (81 km).
Na zlocie obecnych było 21 kajakarzy, 15 rowerzystów, 11 piechurów i jedna osoba samochodem obsługująca spływ. Zobacz mapki.
23.05.04.
Wojciech Atczuk
PIESZA WYCIECZKA NIEDZIELNA
Trasa: Skarszewy - Jez. Wielkie Borówno - Jez. Małe Borówno - Jez. Rokitki - Zapowiednik - rz. Wierzyca - Okole - Zabno - Starogard (21 km).
Po ścieżkach i bezdrożach wędrowało 21 osób.
21-23.05.04.
Jerzy Kogutowski
Rowerowy Rekonesans Kluki.
Wytyczająć przyszłe trasy Kluki 3 osoby przejechały 185 km.
21-23.05.04
Komisja Turystyki Kolarskiej
Zlot Turystów Kolarzy PTTK.
O.W. "Szarlota" k/Kościerzyny.
Klub na zlocie reprezentowało 7 osób.
16.05.05
Stanisław Strojny
Wycieczka rowerowa nad Jez. Żarnowieckie.
Kilkudziesięciokilometrowa wycieczka rowerowa oraz spotkaniem z grupą pieszą w okolicy Zamkowej Góry. (84 km).
Pedałowało 15 osób.
16.05.04
Ryszard Betcher
Śladami Pierwszej Wycieczki KTP "Bąbelki" sprzed 45 laty.
Trasa: Karlikowo - Jez. Żarnowieckie - Żarnowiec - Krokowa (24 km).
Śladami wędrowało 27 piechurów.
09.05.04.
Jerzy Kogutowski
Wycieczka niedzielna.
Trasa: Kartuzy - Burchardztwo - Rez. Stare Modrzewie - Kiełpino - Borcz - Skrzeszewo Żukowskie - Żukowo (25 km).
Z Kartuz do Żukowa wędrowało 9 osób.
1-9.05.04
Stanisław Strojny
ROZRUCH 2004 "Ziemia Łódzka"
1.05. sobota: Łódź - zwiedzanie miasta. Nocleg PTSM.
2.05. niedziela: Łódź - Zgierz - Stryków - Koźle - Głowno - Łowicz (75 km).
3.05. poniedziałek: Łowicz - Arkadia - Nieborów - Skierniewice - Rawa Mazowiecka - Boguszyce - Głuchów (70 km). Nocleg PTSM
4.05. wtorek: Głuchów - Rogów - Koluszki - Ujazd - Bogusławice - Wolbórz - Polichno - Sulejów (95 km).
5.05. środa: Sulejów - Piotrków Trybunalski - Bełchatów - Rogowiec - Bełchatów (60 km).
6.05. czwartek: Bełchatów - Pajączno - Działoszyn - Rez. Węże - Grąbień - Ożarów - Wieluń (85 km). Nocleg PTSM
7.05. piątek: Wieluń - Burzenin - Sieradz - Warta (65 km). Nocleg PTSM
8.05. Sobota: Warta - Uniejów - Poddębie - Aleksandrów Łódzki - Łódź (90 km).
9.05. niedziela: Łodź i powrót do Gdańska.
Na rowerach przez 745 km pedałowało 16 osób.
Zobacz mapę.
30.04-3.05.04
S. K. "Wodniak"
koordynator
Alina Sarnowska
XXXIX Ogólnopolski Spływ Kajakowy "Wda 2004 - Powrót do tradycji"
Rzeka: Wda - Czarna Woda - Tleń (88 km)
Organizator: Stowarzyszenie Kajakowe "Wodniak".
KTP "Bąbelki" wystawił 10-cio osobową reprezentację
25.04.04
Jerzy Pinkas
"Pradoliną tam i tu"
Trasa: I etap: Godętowo - Łęczyce - Świetlino - Chmieleniecki Las (12 km) oraz 2 km dalej po wskazaniu drogi przez prowadzącego do Bożegopola Wlk. (łącznie 14 km) - powrót o 17:15 pociągiem osobowym.
II etap (dla chętnych i wytrwałych): Chmieleniecki Las (już 12 km w nogach) - Nw. Dwór - wzniesienie 138.5 - Strzebielino (dodatkowe 12 km - łącznie 24 km).
Pradoliną wędrowało 20 osób.
24-25.04.04
Wojewódzka Komisja
TP PTTK
42 Zlot Przodowników Turystyki Pieszej i Aktywu Pieszego Woj. Pomorskiego w Jastarni.
Na Zlocie Klub reprezentowały 2 osoby.
23-25.04.04.
KTP "Figa"
Koordynacja:
Ryszard Betcher
Wojciech Atczuk

Braniewska Wiosna.
KTP "Bąbelki" wystawił swoją reprezentację pieszą i rowerową.
Trasa Piesza:
piątek 23.04 Orneta - Krosno - Kumajny - Wola Lipecka - Radziejewo - Różaniec - Łajsy - Pieniężno (26 km).
sobota 24.04. Lubnowo - Czosnkowo - Darocin - Trąbki - Pierzchały - Drewnowo - Biedkowo - grodzisko Pogańskie Szańce - Frombork (32 km).
niedziela 25.04. Frombork - Cielętnik - Rez. Brzozy Karłowatej - Podgórz - Braniewo (9 km).
Trasa rowerowa.
23.04.04 Gronowo Elbląskie - Wikrowo - Elblag - Suchacz - Kadyny - Tolkmicko - Frombork (68 km)
24.04.04 Frombork - Rez "Cielętnik - Różaniec - Nw. Pasłęka - Braniewo - Gronowo (przejscie graniczne) - Krzewno - Żelazna Góra - Braniewo (71 km)
25.04 Braniewo - "berlinka" - Elbląg (42 km)
W Braniewskiej Wiośnie uczestniczyło 4 piechurów i 16 rowerzystów.
18.04.04
Jerzy Kogutowski
Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA XX etap.
Trasa: Kartuzy - J.Klasztorne - J.Białe - Ucisko - J. Czarne - Szariata - Moczydło - Młynek - Żukowo (24 km).
Na ostatnim etapie było 30 osób.
17.04.04
S. K. "Wodniak"
koordynacja
Alina Sarnowska
Spacer kajakowy po Motławie - Otwarcie sezonu kajakowego.
Program imprezy: 9:00 reprezentacja KTP "Bąbelki" spotkała się w siedzibie Klubu Wodnego "Żabi Kruk" i płynęła Motławą do ujścia Raduni. Tam spotkała się z resztą kajakarzy. Płynęli wszyscy spowrotem w stronę Gdańska, na trasie ognisko z posiłkiem i kiełbaską.
Trasa: Motława - Nowa Motława - Stara Motława - Martwa Wisła.
Ekipę Bąbli reprezentowało 11 osób plus 6 rowerzystów którzy dołączyli do kajakarzy.
17-18.04.04.
Andrzej Galikowski
"WIOSENNA STÓWKA WZDŁUŻ WISŁY"
Trasa: sobota Tczew-Kończewice - BiałaGóra - Korzeniewo - Kwidzyn - Nebrowo - Mokre - Grudziądz (100 km) nocleg PTSM
Trasa: niedziela Grudziądz - Wlk. Lubień - Nowe - Pieniążkowo - Rez. Wiosło Małe i Duże (starorzecze Wisły) - Opalenie - Smętowo Graniczne (60 km)
Na stówce było 6 rowerzystów.
12.04.04
Ryszard Betcher
Spacer Wielkanocny
Trasa: Oliwa - G. Pachołek - Rez. Zajęcze Wzgórze - Łysa Góra -Sopot (12 km). Na trasie spotkanie z SKPT.
Spacerowało 45 osób.
04.04.04
Wojciech Atczuk
Wycieczka niedzielna dla tych co nie pedałują.
Trasa: Żukowo - niebieskim szlakiem - Otomino - Przyjaźń - Niestępowo - Sulmin - J. Otomińskie - rz. Radunia - Łapino - Kolbudy (26 km).
Tych którzy woleli iść było 9 osób.Zobacz relacje.
3-4.04.04
Krzysztof Strojny
Rozpoczęcie Sezonu Rowerowego
03.04. sobota trasa: Gdańsk - Krępiec - Mokry Dwór - Wiślina - Lędowo - Wróblewo - Stanisławowo - Miłocin - Trutnowy - Cedry Wielkie - Leszkowy - Serowo - Kiezmark - Czerwony Budy - Nowa Kościelnica - Ostaszewo - Gniazdowo - Nowa Cerkiew - Pręgowo Żuławskie - Nowy Staw - Tralewo - Stogi - Kościeleczki - Malbork (85 km).
04.04. niedziela trasa: Malbork - Nowa Wieś - Krzyżanki - Grzymała - Łubań - Jurkowice - Kałwa - Stary Targ - Waplewo - Ramoty - Poliksy - Dzierzgoń - Sójki - Kwietniewo - Święty Gaj - Gronowo Elbląskie - Fiszewo - Stare Pole - Elbląg (70 km).
Zobacz mapę.
Na rowerach pedałowały 34 osoby.
28.03.04
Ryszard Betcher
Pieszo zamiast drezyną.
Z powodu wypadku wycieczka drezynowa zamieniła się w pieszą na trasie: Kartuzy - Dzierżążno - Jez Mezowskie - Jar Rzeki Raduni - Zukowo (21 km).
Zamiast drezynami pieszo wędrowało 21 osób.
Zobacz zdjęcia.
27.03.04.
"Spacerek po Lasach Oliwskich"
Brętowo - lasy oliwskie - Oliwa (8 km). 3 osoby.
21.03.04
Stanisław Strojny
Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA XIX etap.
Trasa: Kartuzy - Jez. Karczemne - czerw. i nieb. szlak - Jez Ciche - leśn. Burchardztwo - rez. "Stare Modrzewie" - Kiełpino - Jez. Mezowskie - Mezowo - Dzierzążno (PKS) - Jez. Dzierżąskie - Sitno - Jez. Sitno - Smołdzino - Jez. Tuchlińskie - Jez. Głębokie - Elżbietowo - Żukowo (21 km).
Na rajdzie było 16 osób.
Zobacz zdjęcia.
19.03.04
Atczuk Wojciech

Andrzej Galikowski


NA SPOTKANIE WIOSENNEGO SŁOŃCA.
Nocna wycieczka z ogniskiem i podziwianiem ze Szczytu Wieżycy wschodzącego słońca które w tym dniu wzeszło o godz 5:41
Trasa: Borcz - czarny Szlak Wzgórz Szymbarskich - Wyczechowo - Nw. Dwór - Sławki Dolne - Rąty - Wieżyca - Rez. Szczyt Wieżyca - Szymbark (21 km).
Na spotkaniw słońca wybrało się 13 piechurów i 7 rowerzystów.
Zobzcz zdjęcia.
14.03.04
Agnieszka Koneczna
Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA XVIII etap. Rumia - Czarny Szlak Zagórskiej Strugi - Zbychowo - Czerwony Szlak Wejherowski - J. Wyspowo - J. Borowo - J. Palsznik - J. Wygoda - J. Rąbówka - J. Bieszkowickie - J. Zawiad - Bieszkowice (20 km).
W deszczowej (ale nie tylko) pogodzie maszerowało 12 osób.
13.03.04
Wiesław Pawłowski
XVI Spacerek po lasach oliwskich.
Na 12 km spacerku maszerowało 6 osób.
7.03.04
Stanisław Strojny
tel: 506-043-919
p. 553-47-09
d. 556-33-97



WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA KOBIET
Klub Turystów Pieszych "Bąbelki" z Oddziału Gdańskiego PTTK zaprasza w niedzielę 7 marca gorąco panie - miłośniczki pieszych wędrówek oraz wszystkich chętnych (również przedstawicieli płci brzydkiej) spośród swoich członków, sympatyków i przyjaciół z zaprzyjaźnionych klubów na wycieczkę pieszą z okazji Dnia Kobiet na trasie: Rewa - Cypel Rewski - brzegiem morza - Mechelinki - Mosty - "Formoza" - Babie Doły - Gdynia Oksywie (13 km).
Obecnych 39 osób.
Zobzcz zdjęcia.
6.03.04
Wiesław Pawłowski
XV Spacerek po Lasach Oliwskich.
Trasa: Oliwa - Potok Prochowy - Owczarnia - Dol. Kamienisko - Dol. Rynarzewskiego Potoku - Droga Nadleśniczych - G. Pachołek - Oliwa (15 km).
10 osób obecnych na wycieczce.
29.02.04
Michał Wiśniewski

Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA XVII etap.
Trasa: Reda Pieleszewo - rz. Gizdepka - źródliskowe wąwozy Gizdepki - Kąpino - leśn. Kępino - Wejherowo Nanice (26 km). .
Było nas wszystkich 37 osób.
Zobacz mapę.i trochę zdjęć.
28.02.04
Wiesław Pawłowski
XIV Spacerek po Lasach Oliwskich (ok 15 km).
Obecnych było 9 osób.
21-22.02.04.
Marcin Strusiński


III OSTATKI.
Miejsce Ostatków: Kamienica Królewska i okolice.
Piątek 20.02. Trasa: Sierakowice (szlak Kaszubski) - Paczewo - Kamienica Królewska (7 km).
Sobota 21.02 Trasa I: Kamienica Królewska - Jez. Junno - Koryta - Rez. Jez. Turzycowe - Rez. Kurze Grzędy - Jez. Wielkie - Rez. Lubygość - Rez. Szczelina Lechicka - Kamienica Królewska (26km).
Trasa II: Sierakowice - Kamienica Królewska (7 km).
Niedziela 22.02. Trasa I: Kamienica Królewska - Koryta - Rez. Jez. Turzycowe - Bącz - Bącka Struga - Bór - Miechucino (16 km).
Trasa II: Kamienica Królewska - Jez. Kamienickie (brzeg płn.) - Kamienica Młyn - Jez. Junno - Kamienica Królewska - Pałubice (8 km).
Na Ostatkach było 40 osób.
15.02.04
Marcin Strusiński
Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA XVI etap.
Trasa: Garcz - Kożyczkowo - Rzym - Młyn Dolny - Sianowo - Garcz - Łapalice (16 km)
Obecne 22 osoby.
08.02.04
Wiesław Pawłowski
XIII "Spacerek po Lasach Oliwskich i Sopockich"
Trasa: Leśne ścieżki "Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego"
Po leśnych ścieżkach spacerowały 4 osoby.
08.02.04
Wojciech Atczuk
Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA XV etap.
Trasa wycieczki: Kościerzyna - Rez Strzelnica - Fingrowa Huta - Jez. Wieprznickie - Wieprznica - Diabelski Kamień - dalej czerwonym Szlakiem Kaszubskim - Jez. - Garczyn Jez. - Graniczne - Jez. Mielno - Jez. Sudomie - Jez. Żołnowo - Jez. Mielnica - Jez. Osuszyno - Jez. Okrężyte - Kościerzyna (26 km).
Na dość długiej trasie było 9 osób.
Zobacz mapę.
31.01-7.02.04
Agnieszka Koneczna
Wędrówki Północy - Ogólnopolski Rajd Narciarski
Klub wystawił reprezentację.
Trasa: Smolnik - Suwalski Park Krajobrazowy - Marianka - Wiżajny - Góry Sudawskie.
Na Wedrówkach było obecnych 2 klubowiczów.
30.01-01.02.04
Jerzy Kogutowski
tel: 508-142-212


Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA XIV etap.
Dzień 1, piątek trasa: Kartuzy - Rez. Zamkowa Góra - Chmielno (10 km).
Dzień 2, sobota trasa: Chmielno - Sznurki - Chmielno (28 km).
Dzień 3, niedziela: trasa: Chmielno - Jez. Białe - Jez. Kłodno - Kosy - Rez. Zamkowa Góra - Rez. Stare Modrzewie - Mezowo - Jez. Mezowskie - Dzierżążno (18 km).
Przez 3 dni przewinęło się 15 osób.
25.01.04
Krzysztof Strojny
Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA XIII etap.
Trasa: Sobieszewo most - Przegalina - Świbno. (17 km)
W mroźny dzionek było nas 28 osób.
24.01.04.
Wiesław Pawłowski
XII "Spacerek po Lasach Oliwskich i Sopockich".
Na nartach biegowych.
Trasa: Leśne ścieżki "Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego" (15 km).
Na nartach biegło 11 osób.
18.01.04
Ryszard Betcher
Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA XII etap.
Trasa: Wejherowo Nanice - rzeka Reda - Rekowo - Połchowo (groty piaskowcowe) - Mrzezino (18 km)
Na wycieczce były 33 osoby.
17.01.04.
Wiesław Pawłowski
XI "Spacerek po Lasach Matemblewskich i Oliwskich"
Trasa: Leśne ścieżki "Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego" (12 km) oraz 4 osoby.
11.01.04
Stanisław Strojny
Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA XI etap.
Trasa rajdu: Osowa - Jez. Tuchomskie - Warzno - Chwaszczyno (18 km).
Na wycieczce były 42 osoby.
10.01.04
Wiesław Pawłowski
X "Spacerek po Lasach Oliwskich"
Trasa: Leśne ścieżki "Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego"
Na wycieczce było 7 osób.
10.01.04
Sławomir Flis
"Powitanie Nowego Roku" Rajd z Latarkami (dla szkół).
Trasa: Wrzeszcz - Zielona Dolina - Szwedzka Grobla - Dwór Szwabego - Żeliwiak (kominek, kiełbaski) - Oliwa (10 km).
KTP "Bąbelki" był współorganizatorem.
Na wyc dla dzieciaków było 238 osób w tym 10 organizatorów z KTP Bąbelki.
4.01.04
Wojciech Atczuk


Rajd na Raty BRZEGAMI RZEK I JEZIOR POMORZA X etap.
Trasa: Szemud - Jez. Zawiad - Jez. Bieszkowickie - Jez. Rąbówko - Jez. Wygoda - Jez. Krypko - Jez. Palsznik - Jez. Borowo - Sopieszyno. (19 km) Zobacz mapę i trochę zdjęć
Było 23 piechurów i 1 narciarz.

lista wycieczek 2017 roku


lista wycieczek 2016 roku


lista wycieczek 2015 roku


lista wycieczek 2014 roku


lista wycieczek 2013 roku


lista wycieczek 2012 roku


lista wycieczek 2011 roku


lista wycieczek 2010 roku


lista wycieczek 2009 roku


lista wycieczek 2008 roku


lista wycieczek 2007 roku


lista wycieczek 2006 roku


lista wycieczek 2005 roku


lista wycieczek 2004 roku


lista wycieczek 2003 roku


lista wycieczek 2002 roku




BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki